Firma Bobcat wprowadza nową generację ładowarek teleskopowych z serii R, oferując wybór dwunastu modeli z silnikami Stage V.

Nowe łądowarki teleskopowe zapewniają wysokości podnoszenia od 6 do 18 m o maksymalnym udźwigu od 2,6 do 4,1 tony.To najnowsza faza rewolucyjnego programu firmy Bobcat „Next is Now”, łączącego nowatorski rozwój produktów i dywersyfikację z bardziej innowacyjnymi technologicznie, przyjaznymi dla użytkownika rozwiązaniami i usługami, które zmieniają sposób jego pracy.

Komentując premierę serii R, Gustavo Otero, prezes Doosan Bobcat EMEA, powiedział: Ładowarki teleskopowe to podstawowy element naszej strategii biznesowej i kluczowy filar naszej inicjatywy Next is Now. Nasza nowa, przełomowa linia maszyn z serii R obejmuje wysokowydajne, solidne maszyny zapewniające maksymalny czas pracy bez przestojów, z rozwiązaniami kładącymi duży nacisk na precyzyjne i intuicyjne sterowanie, pozwalające podjąć się każdego zadania na placu budowy. Planujemy, dzięki nowym modelom maszyn i zwiększonym inwestycjom w działalność związaną z ładowarkami teleskopowymi, dwukrotnie zwiększyć ich produkcję do 2025 r.”.

Nowa oferta ładowarek teleskopowych z serii R obejmuje następujące modele:
Kompaktowe – TL26.60, TL30.60 oraz TL30.70
Średnie – TL35.70, T35.105, T35.105L oraz T36.120SL
O wysokim podnoszeniu T35.130S, T35.130SLP, T35.140S, T41.140SLP oraz T40.180SLP
 
Gustavo Otero kontynuował: „Ładowarki teleskopowe Bobcat są popularne na całym świecie. Dzięki nowej generacji chcemy dalej zwiększać naszą obecność na tym rynku i przyspieszyć wzrost naszej działalności na rynku budowlanym. Wykorzystując takie atuty jak łatwość użytkowania, bezpieczeństwo i niezawodność naszych maszyn, chcemy być obecni w każdym miejscu, gdzie jest wymagany taki sprzęt”.

Precyzyjne sterowanie i umieszczanie obiektów na wysokości

Nowe ładowarki teleskopowe z serii R zapewniają wymaganą mobilność, a układ napędowy z nową konfiguracją zapewnia jeszcze większą płynność pozwalającą wykonywać nawet najtrudniejsze prace na wysokości z chirurgiczną precyzją. Czynności te ułatwiają również następujące rozwiązania: układ pozycjonowania wysięgnika, nowy, super dokładny, ergonomiczny dżojstik, funkcja wolnej jazdy oraz kabina o zwiększonej widoczności.

Użytkowanie ulepszonego pedału wolnej jazdy jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Mocniejszy hamulec silnikowy zapewnia krótszą drogę hamowania i zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy. Przełączanie prędkości (żółw/zając) to standard we wszystkich modelach i obsługuje się je z dżojstika. Jest dostępny nowy DYNAMICZNY tryb do zastosowań wymagających szybkiej reakcji układu napędowego oraz nowa, opcjonalna przepustnica ręczna z funkcją FLEX DRIVE pozwalająca na kontrolę prędkości jazdy niezależnie od obrotów silnika.

Nowa kabina zapewniająca jeszcze większy komfort użytkownika

Podnośniki teleskopowe Bobcat z serii R są wyposażone w nową kabinę zapewniającą niezrównaną łatwość użytkowania. Przy jej projektowaniu punktem wyjścia był komfort operatora, co widać w wyjątkowym pulpicie sterowania zoptymalizowanym pod względem ergonomii w całym zakresie ruchów. Unowocześnione wnętrze kabiny wysokiej jakości ma charakterystyczny styl serii R oraz kolory i faktury, które wyraźnie wskazują na rodowód maszyn Bobcat. Dzięki ergonomicznej konstrukcji wszystkie powierzchnie zostały zoptymalizowane, by zapewniać zwiększoną przestrzeń i widoczność. Centralnym punktem jest nowy, 5-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny, zapewniający skonsolidowane informacje jak również obraz z kamery cofania, co ułatwia użytkowanie maszyny i zwiększa jej precyzyjność.
 
Procedura rozpoczęcia pracy przez operatora nowych ładowarek teleskopowych Bobcat została znacznie uproszczona dzięki następującym rozwiązaniom: 
 
    • Wielofunkcyjny dżojstik o zwiększonej ergonomii
    • Intuicyjne elementy sterujące podobne do samochodowych (podświetlona klawiatura, pokrętło sterowania, dźwignie pod kierownicą)
    • Interaktywny wyświetlacz 5-calowy
    • Półautomatyczne ustawianie kół
    • Automatyczna przekładnia i hamulec postojowy

Pełna ochrona minimalizująca przestoje w terenie

Praca bez przestojów jest niezwykle istotna w budownictwie. Podnośniki teleskopowe Bobcat zawsze miały bardzo solidną konstrukcję, a nowe modele z serii R podtrzymują tę reputację dzięki osłonom wszystkich istotnych podzespołów oraz wytrzymałej ramie i wysięgnikowi, pozwalającym pracować w każdych warunkach. Konstrukcja osłon zapewnia ochronę podzespołów hydraulicznych i elektrycznych (takich jak węże, wiązki przewodów i elementy napędu), a stalowa płyta chroni podstawę maszyny. Wszystkie podnośniki teleskopowe Bobcat mają wysięgnik o sztywnej konstrukcji oraz solidną ramę o przekroju skrzyniowym.

Silnik zaprojektowany z myślą o łatwej konserwacji

Wszystkie ładowarki teleskopowe z serii R mają obecnie nową pokrywę silnika o bardziej stromym profilu, co zwiększa widoczność i redukuje martwe strefy z prawej strony maszyny o 15%. Również nowa konstrukcja tablicy przyrządów zapewnia widoczność z kabiny bez ograniczeń, dzięki czemu operator może łatwo przemieszczać maszynę po terenie prac z mniejszym prawdopodobieństwem wypadku lub błędu.

Zapewniono również szybszy dostęp do przedziału silnika, co ułatwia konserwację. Jeśli chodzi o rozwiązania wewnętrzne, to podnośniki teleskopowe z serii R są zasilane nową, ulepszoną wersją silnika Bobcat D34 Stage V, wykorzystującą filtr DPF, który jest automatycznie regenerowany, bez wpływu na wydajność i bez konieczności angażowania operatora.

Brak stosowania AdBlue w silniku 75 KM oraz brak zaworu EGR w silniku 100 KM zapewniają dodatkowe korzyści. Ogólnie zmniejszona liczba okresów z pięciu do trzech w modelach Stage V ułatwia konserwację i zmniejsza ogólne koszty posiadania.Maszyny są również połączone z nowym systemem telematyki Bobcat Machine IQ, co również zwiększa efektywność działań właściciela.W przypadku mniej restrykcyjnych rynków sprawdzony silnik Perkins Stage IIIA zapewnia wysoką moc i uproszony układ wtryskowy.

źródło i fot.: bobcat.com


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij