W imieniu organizatorów zapraszamy 30 września – 1 października 2021 r., na V edycję Górniczego Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Tematem przewodnim GFE będzie „Sprawiedliwa transformacja energetyczna w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - Nowe modele biznesowe dla firm energetycznych i górniczych.”

Wydarzenie stanowi wieloaspektowe spotkanie ludzi nauki z praktykami branży górniczej i okołogórniczej poświęcone tematom dotyczącym efektywnego funkcjonowania zakładu górniczego.

Wraz z nieuchronnym wzrostem gospodarczym rośnie zapotrzebowanie na energię. Sprawiedliwa transformacja energetyczna powinna mieć równy wpływ na przedsiębiorstwa górnicze, jak i energetyczne, ponieważ w przeciwnym razie będzie to oznaczało likwidację, a nie transformację tych branż. Firmy energetyczne muszą szukać nowych możliwości zwiększenia przychodów. Zakładając stałą wartość produkcji energii z paliw kopalnych, ich udział w miksie energetycznym i tak będzie naturalnie malał, a zwiększone zapotrzebowanie na energię będzie pokrywane z OZE, co również zwiększy ich udział w miksie energetycznym.

Pytanie brzmi, czy transformacja energetyczna, która prowadzi do końca wydobycia paliw kopalnych, nie spowolni rozwoju krajów, których miks energetyczny w dużej mierze opiera się na paliwach konwencjonalnych? Czy jest to sprawiedliwa transformacja energetyczna z punktu widzenia wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej? Jakie nowe modele biznesowe mogą być przyjęte przez firmy energetyczne i górnicze, aby mogły nadal, w podobnym wymiarze funkcjonować na rynku? Podczas tegorocznego Górniczego Forum Ekonomicznego postaramy się znaleźć odpowiedzi właśnie na te pytania.

Szczegóły dotyczące wydarzenia mogą Państwo znaleźć pod linkiem: http://www.gfe.agh.edu.pl/

 

źródło i fot.: GFE


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij