STRABAG podpisał umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na budowę autostrady A2 na odcinku Siedlce Zachód – Malinowiec o długości prawie 19 km.

Inwestycja powstanie w formule „projektuj i buduj”. Zakres podpisanego kontraktu obejmie projekt budowalny, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie wybudowanie odcinka autostrady A2 w zupełnie nowym śladzie. W ramach inwestycji powstanie trasa dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu, z rezerwą pod rozbudowę do trzeciego pasa. STRABAG na etapie projektowania zaproponuje optymalny rodzaj nawierzchni do zastosowania na tym odcinku autostrady. Wybudowany zostanie węzeł Siedlce Południe (Borki), gdzie nowoprojektowana A2 skrzyżuje się z dotychczasowym przebiegiem DK2. Powstaną także dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP) oraz obwód utrzymania autostrady. Wzdłuż całej trasy wybudowane zostaną drogi techniczne, zainstalowane będą urządzenia ochrony środowiska i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

„STRABAG wybuduje kolejny odcinek, tak potrzebnej i oczekiwanej inwestycji drogowej we wschodniej Polsce, będącej jednocześnie częścią tranzytowej trasy wiodącej z Zachodu na Wschód Europy. Cieszy fakty powierzenia STRABAG realizacji ważnej części szlaku drogowego, tym bardziej, że byliśmy odpowiedzialni za powstanie ponad 200 km autostrady A2 na zachód od Warszawy. Jestem przekonany, że nasze doświadczenie oraz potencjał zespołu ekspertów STRABAG związane z powstaniem licznych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce w pełni wykorzystamy podczas realizacji tego projektu.” - zaznaczył Waldemar Wójcik, członek zarządu STRABAG.

Inwestycja w znaczący sposób poprawni bezpieczeństwo kierujących, skróci czas podróży i zwiększy komfort jazdy. Realizacja projektu kosztować będzie ponad 699,894 mln zł i ukończona zostanie w IV kwartale 2024 r.

STRABAG jest obecnie zaangażowany w budowę 12 odcinków dróg ekspresowych i autostrad Polsce, o łącznej długości ponad 161 km. Realizujemy m.in. cztery odcinki drogi S19 od Janowa Lubelskiego do Niska na Podkarpaciu. Jesteśmy także obecni na budowach tras S7, S14, S61 oraz A1.

źródło i fot.: STRABAG


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij