Lafarge w Polsce i Elgra Engineering podpisały porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, na mocy którego utworzona zostanie kolejna klasa patronacka.

Lafarge w Polsce i Elgra Engineering łączą siły, żeby wspierać młodych w województwie Kujawsko-Pomorskim. Firmy podpisały porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, na mocy którego utworzona zostanie kolejna klasa patronacka. Od nowego roku szkolnego wszyscy uczniowie z regionu będą mogli podjąć naukę w zawodzie automatyk. Zawód ten w lutym 2021 roku znalazł się na liście 28 najbardziej poszukiwanych i kluczowych zawodów dla rozwoju kraju opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

To druga klasa patronacka, którą merytorycznie wspiera Lafarge w Polsce. Firma w grudniu 2018 roku uruchomiła program pierwszej klasy patronackiej w ZSN w Piechcinie, dzięki czemu uczniowie mogli przyuczać się do zawodu ślusarza, spawacza i mechanika. Umożliwiły to również praktyki u firmy Parem, jednego z głównych podwykonawców Cementowni Kujawy. Dzięki wsparciu Elgra Engineering możliwe jest uruchomienie nowego programu kształcenia do zawodu automatyka.

Cieszę się, że wróciliśmy do korzeni i najlepszych tradycji, kiedy szkoła w Piechcinie była szkołą przyzakładową. Mimo zmian w wyniku transformacji, dalej chcemy współpracować i tworzyć nowe możliwości dla rozwoju uczniów w całym regionie – mówi Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy. Rozwój technologii, powszechna digitalizacja i nowe trendy w przemyśle, które wyznacza XXI wiek sprzyjają temu, żeby nauczenie młodych postrzegać dziś przez pryzmat nowoczesnych kierunków. Elgra Engineering to świetny specjalista na rynku automatyki i robotyki, dziedzin - które już teraz zmieniają oblicze przemysłu i gospodarki - dodaje Marek Michalski.

Klasa patronacka z profilem zawodowym automatyka to odpowiedź na prognozę Ministerstwa Edukacji i Nauki odnośnie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. W lutym 2021 zawód automatyka po raz trzeci z rzędu znalazł się w gronie 28 najbardziej poszukiwanych i kluczowych zawodów dla rozwoju kraju.

Automatyk to specyficzny zawód, który łączy kompetencje bardzo wielu dziedzin, jak elektryka, mechanika, hydraulika, pneumatyka, ale również elementy programowania. W związku z tym osoby, które posiadają taką wiedzę i umiejętności są bardzo poszukiwane na rynku pracy i doceniane przez pracodawców. Cieszy nas, że będziemy mogli zaproponować naszym uczniom właśnie taką formę edukacji – mówi Przemysław Roszek, Prezes Zarządu, Pałuckie Stowarzyszenie „Przyszłość”.

Źródło i fot.: Lafarge


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij