Rodzina maszyn przeładunkowych Doosan powiększyła się o nowy 23-tonowy model DX230WMH-5, który dołącza do niedawno wprowadzonej 25-tonowej maszyny DX250WMH-5.

Oba modele są przeznaczone do przeładunku materiałów w branży odpadów stałych, recyklingu, rozbiórki i leśnictwa. Podobnie jak większy model, DX230WMH-5 ma dwa siłowniki ramion zapewniające równowagę i większą stabilność oraz mniej ruchów podczas korzystania z osprzętu, np. chwytaków. Maksymalna wysokość do sworznia modelu DX230WMH-5 wynosi 11,7 m, maksymalny zasięg roboczy 10,1 m, a maksymalna głębokość robocza 4,2 m.

Podnoszona kabina zapewnia doskonałą widoczność

Kolejną wyjątkową cechą stanowiącą standardowy element wyposażenia DX230WMH-5 jest podnoszona kabina, która zapewnia operatorowi doskonałą widoczność. Kabina jest łatwo dostępna z poziomu podłoża, i może być regulowana maksymalnie do 2,5 m wysokości, aby zapewnić operatorowi najlepszą widoczność podczas pracy. Dużym ułatwieniem jest monitor wyświetlający obraz z kamery cofania w kabinie. Operator może regulować wysokość kabiny ze swojego miejsca, a z tyłu fotela znajduje się dźwignia awaryjnego opuszczania.

Zamontowany w kabinie 7-calowy kolorowy monitor LCD dostarcza przydatnych informacji o pracach konserwacyjnych wykonanych w przeszłości. Wyświetla również obraz ze standardowych kamer cofania i bocznych, które są rozmieszczone w sposób zapewniający najlepszą widoczność. Tryb podzielonego ekranu wyświetla jednocześnie widok z kamery i istotne informacje o maszynie. Obraz z kamery bocznej można obserwować niezależnie lub w trybie podzielonego ekranu.

Zaprojektowany pod kątem wykonywania najtrudniejszych zadań podnośnik DX230WMH-5 wyposażony jest w przedni i tylny stabilizator oraz wysięgnik i ramię o konstrukcji pozwalającej na przenoszenie materiałów. Ergonomiczne joysticki i kierownica umożliwiają łatwe sterowanie maszyną DX230WMH-5. Dla zwiększenia wydajności maszynę wyposażono w pomocniczy układ hydrauliczny dwustronnego działania oraz obieg hydrauliczny do podzespołów obrotowych. Do sterowania pomocniczymi podzespołami służą przyciski na joysticku oraz dostępny w wyposażeniu opcjonalnym pedał nożny.

Wyposażenie opcjonalne

Doosan oferuje również duży wybór wyposażenia opcjonalnego, w tym giętkie i proste ramiona, pełne opony i FOGS, a także osprzęt dopasowany do zastosowań klientów i zwiększający produktywność w szerokim zakresie zastosowań związanych z sortowaniem i przeładunkiem materiałów, takich jak przetwórstwo złomu i innych odpadów stałych, a także wycinka drzew.

Opcje montowane fabrycznie maszyny przeładunkowej Doosan DX230WMH-5 obejmują:
• dodatkowe oświetlenie robocze,
• osłony kabiny,
• osłony ramy,
• pompę paliwową,
• lampę ostrzegawczą,
• pełne opony,
• sprężarkę.

W wyposażeniu opcjonalnym dostępny jest gotowy generator, którego zastosowanie nie wymaga żadnych dalszych modyfikacji. Dla zwiększenia wytrzymałości istnieje możliwość zastosowania osłony typu V, która chroni boki maszyny i elementy znajdujące się za drzwiami.

Maszyna DX230WMH-5 wykorzystuje 6-cylindrowy chłodzony wodą silnik Doosan DL06PA z turbodoładowaniem o mocy (SAE J1995) 129,4 kW (173,5 KM). Silnik DL06PA zapewnia wygodę i niższe koszty dzięki spełnieniu wymogów normy emisji Stage IV bez konieczności stosowania filtra cząstek stałych. Udało się to dzięki wykorzystaniu recyrkulacji schłodzonych spalin i technologii selektywnej redukcji katalitycznej.

Tryby zasilania dopasowane do rodzaju zastosowania

Opracowany przez Doosan układ SPC (Smart Power Control) zwiększa skuteczność pracy maszyny i utrzymuje jej wydajność dzięki regulacji prędkości zmiennej oraz momentu obrotowego pompy, automatycznie dostosowując prędkość silnika do przenoszonego ładunku.

Układ SPC z giętkim ramieniem może być używany we wszystkich czterech trybach roboczych maszyny przeładunkowej Doosan DX230WMH-5. Tryby te umożliwiają odpowiednie zrównoważenie zużycia paliwa i zasilania maszyny względem warunków roboczych. Cztery tryby zasilania obejmują:

• tryb Power+ (P+): najszybsza praca zespołów roboczych i większa moc w przypadku wymagających zastosowań związanych z przenoszeniem materiałów,

• tryb Power (P): bardzo wysoka moc i najwyższa wydajność podczas podnoszenia ciężkich ładunków, szybkiego załadunku ciężarówek i szybkiej jazdy,

• tryb Standard (S): optymalizacja zużycia paliwa przy zachowaniu wysokiej wydajności podczas codziennych prac związanych z podnoszeniem i przenoszeniem materiałów,

• tryb Economy (E): zmniejszenie zużycia paliwa w zastosowaniach niewymagających użycia dużej mocy oraz spowolnienie ruchów maszyny w warunkach wymagających większej precyzji.

Oprócz czterech trybów mocy maszyna DX230WMH-5 może pracować w trybie podnoszenia charakteryzującym się zwiększonym momentem obrotowym pompy, niskimi obrotami silnika oraz automatycznym zwiększaniem mocy.

System telematyczny DoosanCONNECT

Maszyna przeładunkowa Doosan DX230WMH-5 jest standardowo wyposażona w system telematyczny DoosanCONNECT objęty trzyletnią subskrypcją. System ten przesyła właścicielom, dealerom i przedstawicielom firmy Doosan powiadomienia o lokalizacji oraz informacje o działaniu maszyny. Do ich przesyłania służy prosty interfejs użytkownika dostępny online za pośrednictwem podłączonego do sieci komputera lub smartfona. System telematyczny ułatwia właścicielom maszyn Doosan ich monitorowanie; pozwala również zarządzać pracami konserwacyjnymi w celu obniżenia kosztów operacyjnych.

Źródło i fot.: mat. prasowe


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij