Ministerstwo Infrastruktury z nowymi zadaniami. Budownictwo podległe ministrowi rozwoju, pracy i technologii.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował za pośrednictwem Twittera o nowym podziale strukturalnym w rządzie.

Minister infrastruktury będzie się zajmował jak dotychczas łącznością i transportem. W wyniku likwidacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej będzie mu także podlegać żegluga śródlądowa. Minister będzie również sprawować nadzór nad Głównym Urzędem Morskim, który będzie się zajmował gospodarką morską i rybołówstwem. Jak wynika z przedstawionymi przez premiera Mateusza Morawieckiego informacji o zmianach personalnych, minister Andrzej Adamczyk pozostaje na stanowisku.

Sprawami budownictwa będzie się zajmował minister rozwoju, pracy i technologii. W jego kompetencjach znalazły się również gospodarka, turystyka i praca. Premier ogłosił, że stanowisko to obejmie Jarosław Gowin.

Premier podkreślił, że zmiany mają uprościć proces decyzyjny oraz wpłynąć na wydajność i skuteczność rządu. Umożliwi to Polsce szybsze wyjście z kryzysu wywołanego pandemią.


Źródło: twitter/michaldworczyk, premier.gov.pl
fot.: premier.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij