Konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construcción wybrane zostało w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica.

Dokumenty przetargowe zostały przesłane do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP). Jeżeli zakończy się ona bez uwag, wykonawca zostanie wezwany do przedstawienia gwarancji należytego wykonania umowy, a później nastąpi podpisanie umowy. Na realizację zadania wykonawca ma 54 miesiące, w tym 21 miesięcy powinno zająć projektowanie, a pozostałe 33 miesiące roboty budowlane.

Budowany odcinek drogi jest częścią szlaku Via Carpatia. Realizowane jest obecnie ponad 54 km dróg na S19, a kolejne 85 km jest w przygotowaniu. Docelowo S19 w województwie podkarpackim będzie miała ok. 169 km.

Odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica ma długość ok. 10,3 km. W jego ramach wybudowane zostaną obiekty inżynierskie, m.in. tunel o długości ok. 2 km, pięć estakad, dwa wiadukty nad S19 oraz trzy przejścia dla zwierząt, jeden przejazd pod S19 oraz węzeł Babica. Budowana droga będzie miała przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Budowa S19 pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miejscowości w ciągu S19, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, zmniejszenia poziomu hałasu i emisji spalin. Czas przejazdu na linii północ – południe znacząco się skróci.

Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij