CEMBUREAU, Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Cementowego ogłosiło właśnie mapę drogową, której celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej branży cementowej do 2050 r.

– Europa rozpoczyna zieloną odnowę, znaczenie tego momentu dla naszego sektora jest ogromne. To jest nasza odpowiedź na europejski Zielony Ład – mamy plan i jesteśmy gotowi zrobić kolejny krok – powiedział Raoul de Parisot, prezes CEMBUREAU.

Ogłoszony plan pokazuje, jak emisja CO2 może zostać ograniczona na każdym etapie łańcucha dostaw, aby osiągnąć zeroemisyjność do 2050 r. Określona została rola poszczególnych technologii w zapewnieniu oszczędności emisji CO2, a także przedstawiono konkretne polityczne i techniczne rekomendacje dla osiągnięcia celu. Aby to się udało, potrzebne będą zdecydowane decyzje UE w niektórych kluczowych obszarach, m.in.:
- rozwój paneuropejskiej sieci transportu i przechowywania CO2,
- zdecydowane działania w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego, które będą wspierać wykorzystanie odpadów niepoddających się recyklingowi,
- zmniejszenie śladu węglowego budynków w Europie oparte o wykorzystywanie cementów niskoemisyjnych.

- Cement i beton już dziś realizują założenia europejskiego Zielonego Ładu poprzez budowę zrównoważonej infrastruktury energetycznej i transportowej. Osiągnięcie neutralności węglowej w całym łańcuchu dostaw będzie wymagało ogromnego wysiłku, ale jesteśmy pewni, że uda się ją osiągnąć. Nasz sektor poczynił znaczny postęp, a dzięki odpowiednim narzędziom i wsparciu UE możemy pójść znacznie dalej – powiedział Koen Coppenholle, dyrektor naczelny CEMBUREAU.

Źródło i fot.: cembureau.eu


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij