21-22 stycznia br. we Wrocławiu odbyła się II konferencja „Polskie Forum Tunelowe” zorganizowana przez Polski Kongres Drogowy – Komitet Narodowy Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC oraz wrocławski oddział GDDKiA.

Tematyka konferencji była ściśle związana z projektowaniem, budową i bezpieczną eksploatacją tuneli drogowych. Inauguracji konferencji dokonał Zbigniew Kotlarek (prezes PKD) wraz z Lidią Markowską (dyrektor Oddziału GDDKiA we Wrocławiu), która również zaprezentowała inwestycje tunelowe na terenie działania Oddziału GDDKiA we Wrocławiu. Pierwszą sesję otworzył prof. Arnold Dix (wiceprezydent ITA-AITES), omawiając warunki kontraktowe FIDIC na prace podziemne w zderzeniu z praktycznymi problemami przy budowie i utrzymaniu tuneli. Nie zabrakło opisów przebiegu inwestycji tuneli w ciągu drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu, podziemnego tunelu kolejowego w Łodzi czy tunelu w ciągu drogi ekspresowej S2 na odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy. Zaprezentowano również wytyczne i wymagania do projektowania tuneli w Polsce oraz pozostałych krajach UE na bazie doświadczeń projektu tunelu TS-26 w ciągu drogi ekspresowej S3, dobór izolacji przeciwwodnej w obiektach tunelowych w kontekście szczelności i trwałości. W konferencji wzięło udział blisko 150 osób, w tym przedstawiciele z jednostek administracji drogowej, uczelni technicznych, firm projektowych i wykonawczych, jak i dostawcy materiałów oraz urządzeń.

 

Tekst: J. Glapińska-Goj
fot. GDDKiA o. Wrocław


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij