Już po raz 5. brać górnicza z całej Polski miała okazję rywalizować o cenne trofea w konkurencjach zimowych podczas Mistrzostw Świata Braci Górniczej w Narciarstwie i Snowboardzie rozgrywanych w Kluszkowcach.

Ta cykliczna impreza ściągnęła w tym roku ponad 130 uczestników i kibiców z terenu całego kraju. Celem zawodów było wyłonienie najbardziej wszechstronnych zawodniczek i zawodników oraz reprezentacji firm. W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić inną niż dotychczas formułę rywalizacji. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach. O zwycięstwie decydowała suma lepszych czasów z poszczególnych przejazdów giganta i slalomu.
Podczas poprzednich zawodów uczestnicy rywalizowali w kategoriach indywidualnych i firmowych tylko w slalomie gigancie. Slalom należący do konkurencji technicznych wymaga od zawodników dużych umiejętności narciarskich, ale, jak można było zaobserwować, nasi uczestnicy również i z tym problemem poradzili sobie perfekcyjnie. Świadczy o tym fakt, że tylko 4 startujących spośród ponad 80 nie ukończyło slalomu. Trasa przejazdu wynosiła 500 m. Czas najlepszego zawodnika w slalomie gigancie wyniósł 28,26 s, a w slalomie – 24,68 s. Zmagania uczestników zwieńczone zostały uroczystym zakończeniem, na którym wręczono 30 pucharów i dyplomów oraz podziękowania dla firm. Wśród zwycięzców w kategorii Rywalizacja Firm, do której stanęło 14 dwuosobowych zespołów, bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja firmy Epiroc Polska Sp. z o.o. Na drugim miejscu uplasowała się firma Zakład Produkcji Kruszywa Czarna Sp. z o.o. Sp. k., a trzecie miejsce zajęła SRK Bytom. Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez grona sponsorów, którzy wspierają nas finansowo i rzeczowo od początku rozgrywania naszych mistrzostw. W tym roku w gronie firm, które przyczyniły się do realizacji zawodów, były: Powers Maszyny – sponsor generalny, Biuro Handlowe Ruda Sp. z o.o. S. k. – sponsor srebrny – oraz: Magna Tyres Poland Sp. z o.o., Liebherr Polska Sp. z o.o., Ferrocarbo Sp. z o.o., Weir Minerals Poland Sp. z o.o., Volvo Maszyny Budowlane Polska Sp. z o.o., Budkrusz Sp. z o.o., Epiroc Polska Sp. z o.o. Partnerami imprezy byli: Austin Powder Polska Sp. z o.o., Coig Sp. z o.o., Laboratorium Inżynierii Lądowej Labotest Sp. z o.o., PPH Dolomit Kopalnia Dolomitu Libiąż Sp. z o.o. Patronat medialny objęły BMP Sp. z o.o. Sp. k. , a także magazyn „Kruszywa”.

Stale rosnąca liczba uczestników i zawodników oraz firm wspomagających imprezę świadczy o rosnącym zainteresowaniu wśród ludzi z branży górniczej. To cieszy i daje impuls do dalszych działań i organizacji kolejnych edycji Mistrzostw Świata Braci Górniczej.

Tekst: Piotr Kapustianyk, przewodniczący KO MSBG


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij