Według prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa Barbary Dzieciuchowicz uchwalona przez rząd tarcza antykryzysowa jest niewystarczająca – m.in. nie chroni miejsc pracy tworzonych przez większe firmy.

W tzw. tarczy antykryzysowej znalazły się zapisy chroniące miejsca pracy wśród samozatrudnionych i w mikroprzedsiębiorstwach zatrudniających do 9 osób. Grozi to falą zwolnień, w dalszej perspektywie również wśród mikroprzedsiębiorców, którzy mogą nie mieć później klientów i kontrahentów.

Dzieciuchowicz podkreśla, że choć drogownictwo jest obecnie w dobrej sytuacji, ponieważ budowy nie są wstrzymywane, to gospodarka to system naczyń połączonych i w przyszłości mogą wystąpić problemy z przerwanymi łańcuchami dostaw, nieobecnością pracowników, dostawą materiałów czy urządzeń. W obecnych zapisach tarczy antykryzysowej brakuje rozwiązań dla przedsiębiorców zatrudniających więcej niż 9 pracowników. Zdaniem prezes wsparcie powinny otrzymać wszystkie firmy.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij