Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego przesłało do minister rozwoju list, w którym stwierdza, że zakłady wapiennicze powinny zostać uznane za sektor o żywotnym znaczeniu dla usług publicznych.

W liście podkreślone zostało, że sektor w pełni popiera działania władz prowadzące do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ważne jest jednak również włączenie firm z sektora przemysłu wapienniczego do dyskusji z władzami na temat utrzymania ciągłości produkcji i dostaw produktów wapienniczych dla kluczowych sektorów przemysłu i gospodarki komunalnej. Podobne regulacje wcieliły już swoich krajach rządy Niemiec, Austrii i Belgii.

Produkty wapiennicze są wykorzystywane m.in. do oczyszczania i odsiarczania spalin w elektrowniach, uzdatniania wody pitnej, higienizacji, jako składnik pasz dla zwierząt, nawozów, a także do produkcji celulozy i papieru, szkła, lateksu, oczyszczania ścieków, utylizacji odpadów, produkcji leków, żywności i środków czystości. Sygnatariusze listu informują również, że zapasy wyrobów wapienniczych, jakimi dysponują kluczowe sektory gospodarki, mogą wystarczać na maksymalnie kilka dni roboczych, gdyż odbiorcy nie są w stanie magazynować ich w dużych ilościach.

Źródło: trzuskawica.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij