Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w związku z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac.

Sytuacja jest monitorowana na wszystkich budowach i w zależności od rozwoju sytuacji na bieżąco będą podejmowane kolejne decyzje. Obecnie zostały wdrożone zalecenia i instrukcje postępowania uelastyczniające i przyśpieszające współpracę pomiędzy wszystkimi stronami kontraktu. Dotyczy to również przyśpieszenia płatności i rozliczeń oraz zatwierdzania i obiegu dokumentów. Zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, służb sanitarno-epidemiologicznych, a także Rady Ekspertów przy ministrze infrastruktury dotyczących unikania wszelkich zgromadzeń GDDKiA zrezygnowała z organizacji rad technicznych i rad budowy w tradycyjnej formie. Kontakt z inżynierami i dyrektorami kontraktów oraz przedstawicielami wykonawców odbywa się zdalnie, m.in. w formie wideokonferencji i korespondencji elektronicznej. W tym czasie dopuszczalne są również odstępstwa od zapisów kontraktowych, m.in. w zakresie zlecania czy odbioru badań laboratoryjnych, przekazywania placu budowy czy też w przypadku planowanych inwestycji obrad komisji i zespołów oceny przedsięwzięć inwestycyjnych (KOPI, ZOPI).


Źródło i fot: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij