2-4 czerwca 2021 r. w Kudowie-Zdroju odbędzie się XXIII Jesienna Szkoła Naukowa pt. „Podstawowe problemy transportu przenośnikowego”.

Lokalizacja:
Kudowa-Zdrój
Data rozpoczęcia:
02.06.2021
Data zakończenia:
04.06.2021
Strona www:
http://www.conf...

Jesienna Szkoła Naukowa z zakresu transportu taśmowego odbywa się cyklicznie od 1978 r. Inicjatorem tych spotkań, integrujących środowisko pracowników nauki, projektantów i konstruktorów, producentów i użytkowników urządzeń transportu taśmowego, był nieżyjący już prof. Tadeusz Żur – twórca wrocławskiej szkoły naukowej transportu taśmowego. Pierwsza konferencja z tego cyklu odbyła się w Karpaczu i została przyjęta bardzo życzliwie przez wszystkich jej uczestników. Formuła spotkań, polegająca na szkoleniu poprzez wymianę doświadczeń, była bardzo trafna. Po kilku pierwszych edycjach okazało się, że cykl spotkań co dwa lata jest optymalny, a podstawową i ciągle aktualną tematyką są zagadnienia związane z taśmami przenośnikowymi i szeroko rozumianym transportem taśmowym.

Organizatorem jest Katedra Górnictwa i Geodezji Wydziału Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Materiały konferencyjne będą opublikowane w kwartalniku „Transport Przemysłowy i Maszyny Robocze”.

Problematyka XXIII Szkoły Naukowej:
- doświadczenia w zakresie laboratoryjnych i przemysłowych badań przenośników taśmowych i ich podzespołów (krążników, napędów, przekładni) – nowe technologie pomiarowe i przetwarzania wyników;
- eksploatacja taśm przenośnikowych (monitorowanie, analiza uszkodzeń, komputerowe zarządzanie, rynek, normy) oraz badanie właściwości taśm i ich połączeń;
- energooszczędne rozwiązania w transporcie taśmowym – modelowanie warunków pracy i wymiarowanie przenośników;
- ekonomiczne i środowiskowe aspekty stosowania transportu przenośnikowego.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij