6-7 listopada 2019 r. we Francji w Le Mans odbyła się premiera najnowszego modelu ładowarki kołowej Komatsu WA475-10.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Komatsu dla ponad 300 osób, w tym klientów, dealerów i dziennikarzy z całej Europy. Odbyło się ono w historycznym Le Mans w północno-wschodniej Francji na torze Circuit de la Sarthe. Począwszy od 1923 roku miejsce to słynie z 24-godzinnych wyścigów samochodowych, w których zadaniem zawodników jest przejechanie jak największej liczby okrążeń w ciągu dokładnie jednej doby. By wygrać, sprzęt musi być mocny, wydajny i niezawodny. Nic dziwnego, że właśnie to miejsce wybrało Komatsu na prezentację swojej najnowszej ładowarki kołowej WA475- 10, której prototyp można było wcześniej zobaczyć na międzynarodowych targach Bauma 2019 w Monachium.

Nowa ładowarka Komatsu WA475-10 to odzwierciedlenie wszystkich powyższych cech. Wyposażona w hydrauliczno- mechaniczną przekładnię (K-HMT) łączy zalety hydrostatycznego i mechanicznego przeniesienia napędu. Ta innowacyjna technologia stworzona przez Komatsu daje WA475- 10 jeszcze więcej mocy, a także obniża zużycie paliwa do wyjątkowo niskiego poziomu i gwarantuje najlepszą wydajność. Silnik został specjalnie zaprojektowany tak, aby współpracował z technologią K-HMT. Pozwala on uzyskać jeszcze większą wydajność i przy niskiej prędkości zapewnia nawet o 15% większy moment obrotowy silnika w porównaniu z poprzednim modelem.

Kinematyka Z-bar została zoptymalizowana w celu maksymalnego skrócenia cykli przeładunku. Większa siła podnoszenia i kopania na łyżce sprawia, że napełnianie łyżki jest łatwiejsze. WA475 to również większy komfort pracy – nowa kabina jest bardziej przestronna, ergonomiczna, a jej przeprojektowany układ kierowniczy umożliwia wysoce precyzyjne kierowanie. Premierze ładowarki towarzyszyła masa atrakcji, m.in.: uroczysta kolacja, testowanie maszyn, stacja wirtualnej rzeczywistości, a nawet indywidualna jazda uczestników wyścigowymi samochodami po słynnym torze. Z pewnością wydarzenie to zapisze się w pamięci wszystkich uczestników, a samej ładowarce Komatsu wróżymy duży sukces, również na polskim rynku.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij