W XXXIII Konferencji Naukowej „Problemy Rozwoju Maszyn Roboczych”, która odbyła się 12-16 stycznia 2020 r. w Szklarskiej Porębie, wzięło udział prawie 100 uczestników, niemalże tyle samo co w ubiegłorocznej edycji.

Konferencję zorganizowała Katedra Mechaniki i Podstaw Konstrukcji Maszyn Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej pod honorowym patronatem Jego Magnificencji rektora Politechniki Opolskiej prof. Marcina Lorenca, który w trakcie konferencji przeprowadził interesujący panel dyskusyjny poświęcony Ustawie 2.0, oraz przewodniczącego Komitetu Budowy Maszyn PAN prof. Janusza Kowala. Wsparcia przy organizacji udzieliły również: Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej Oddział w Opolu, Park Naukowo-Technologicz ny w Opolu oraz dwa instytuty wchodzące w skład Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji z Radomia oraz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy, a patronatem medialnym wydarzenie objęły czasopisma „Przegląd Mechaniczny” oraz „Kruszywa”. W trakcie konferencji 34 prace zostały zaprezentowane w formie plakatów oraz wygłoszono 39 referatów, w tym 6 referatów plenarnych, m.in. prof. dr hab. inż. Janusz Szpytko mówił o ewolucji rozwoju wybranych maszyn roboczych z perspektywy operatora i cyfryzacji otoczenia, a prof. dr hab. inż. Jerzy Tomczyk – o katastrofach i wypadkach przy eksploatacji dźwignic.

Wyjątkową sesją uczczono pamięć zmarłego w zeszłym roku śp. prof. Eugeniusza Rusińskiego, byłego prorektora ds. badań naukowych i współpracy z gospodarką Politechniki Wrocławskiej, wieloletniego uczestnika i organizatora konferencji, członka jej Komitetu Naukowego, a dla wielu po prostu przyjaciela. Sesja ta została przygotowana przez współpracowników, kolegów, przyjaciół, którzy w ten sposób chcieli uświetnić jego pamięć.

Anna Kulesa
Fot.: Organizator


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij