65. Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB, w której funkcję bezpośredniego organizatora pełnił Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, przeszła do historii.

Podczas uroczystej inauguracji odbyło się wręczenie nagród i medali PZITB za rok 2019. Otrzymali je: dr hab. inż. Janusz Konkol z Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. inż. Radosław Jasiński z Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Jacek Śliwiński z Politechniki Krakowskiej, prof. dr hab. inż. Anna Siemińska-Lewandowska z Politechniki Warszawskiej, dr inż. Radosław Dominik Sekunda z Polskiej Grupy Inżynierskiej, dr hab. inż. Agnieszka Leśniak, prof. PK z Politechniki Krakowskiej.

Tradycyjnie konferencja składała się z dwóch części: problemowej i ogólnej. Myślą przewodnią części problemowej była cyfryzacja w budownictwie i architekturze, obejmująca 8 obszarów konferencyjnych rozważań: obsługę baz danych i Big Data, grafikę komputerową i wizualizacje 3D, oprogramowanie BIM, automatyzację w budownictwie, druk 3D i skanery przestrzenne, projektowanie parametryczne, GIS w budownictwie i planowaniu przestrzennym, IoT – Internet rzeczy.

Przedmiotem części ogólnej konferencji były problemy naukowe z zakresu: budownictwa ogólnego, fizyki budowli, geotechniki, inżynierii komunikacyjnej, inżynierii materiałów budowlanych, inżynierii przedsięwzięć budowlanych, konstrukcji betonowych, konstrukcji metalowych, mechaniki konstrukcji i materiałów, budownictwa hydrotechnicznego.

 

Wojciech Drozd, wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego
fot. M. Kowalik


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij