Kielecki Oddział GDDKiA ogłosił przetarg na budowę Laboratorium Drogowego, który ma stanąć na terenie Obwodu Drogowego w Brzezinach w sąsiedztwie obwodnicy Morawicy budowanej w ciągu drogi krajowej nr 73.

Przygotowany jest już projekt nowego laboratorium, kóre będzie wyposażone w pomieszczenia badawcze, magazynowe, garażowe dostosowane do przechowywania nowoczesnego sprzętu, pojazdów z urządzeniami badawczymi i pobranych materiałów. Dodatkowo budynek ma być zasilany częściowo energią słoneczną – na dachu zaprojektowano instalację fotowoltaiczną. Pozostałe zastosowane rozwiązania również będą się cechować energooszczędnością. Zaplanowano również system zapewniający odzysk ciepła z wentylacji.

Głównym celem inwestycji jest przystosowanie laboratorium do obsługi inwestycji realizowanych nie tylko na terenie województwa świętokrzyskiego, ale także dostosowanie powierzchni użytkowej do posiadanego sprzętu pomiarowo-badawczego. W laboratorium odbywają się badania nowo budowanych dróg oraz materiałów do budowy.

Laboratorium dotychczas mieściło się w zaadoptowanym budynku w sąsiedztwie węzła Kielce Zachód, gdzie przeniosło się w 1975 r. z piwnic siedziby Oddziału GDDKiA w Kielcach. Wzrost liczby badań, inwestycji, nowoczesnego sprzętu sprawił, że dotychczasowe miejsce przestało spełniać wymagania.

Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij