Rok 2019 był dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jednym z rekordowych – zakończona została realizacja 80 zadań o łącznej długości 960 km. W postępowaniach przetargowych jest obecnie 30 zadań o długości 382,4 km.

Jednym z kolejnych rekordów jest przekroczenie granicy 4000 km dróg szybkiego ruchu – obecnie jest ich 4121,3 km, w tym 1696,2 km autostrad i 2425,1 km dróg ekspresowych. 460 km dróg zostało udostępnionych do ruchu. Wśród nich znajdują się między innymi: 60 km autostrady A1 łączącej Częstochowę z Katowicami i granicą z Czechami, obwodnica Bolkowa, obwodnica Myśliny, połączenie w ciągu trasy S5 Poznania z Wrocławiem.

W planach GDDKiA jest przygotowanie kolejnych inwestycji dotyczących między innymi: A4, S5, S10, S11, S12 od granicy województw łódzkiego i mazowieckiego do Radomia, S74 na całym świętokrzyskim odcinku.

W podsumowaniu roku należy też wspomnieć o innych zmianach, m.in. wprowadzeniu dłuższych terminów składania ofert czy wyboru rodzaju podłoża przez wykonawcę.

Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij