Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy udostępnił na swoich stronach Bazę Danych Geologiczno-Inżynierskich.

Baza Danych Geologiczno-Inżynierskich to największy i unikatowy zbiór cyfrowych danych o warunkach budowlanych w Polsce, składający się z bazy otworów wiertniczych i z geobazy przestrzennej. Można w niej znaleźć dokumentację geologiczną i geotechniczną, wyniki badań właściwości fizyczno-mechanicznych gruntów i skał oraz warstwy informacyjne GIS.

Dotychczas za pośrednictwem aplikacji mapowych GeoLOG i GEOLOGIA można było bezpłatnie pobierać profile otworów wiertniczych, karty właściwości fizyczno-mechanicznych próbek gruntów i skał (BDGI-WFM) oraz mapy ze wszystkich 17 Atlasów geologiczno-inżynierskich. Obecnie pojawiły się 22 nowe pliki m.in. na temat geomorfologii, warunków budowlanych, zagospodarowania przestrzennego terenu, spadków terenu.
Zawarte w bazie dane pozwalają ocenić przydatność badanego terenu do realizacji zamierzonych przedsięwzięć, wybrać optymalną lokalizację inwestycji, ustalić sposób zagospodarowania terenu na potrzeby planowania przestrzennego i opracowań ekofizjograficznych.

Baza ma przede wszystkim służyć administracji państwowej i samorządowej, inwestorom, mieszkańcom aglomeracji, geologom, projektantom, urbanistom, architektom, sektorom gospodarki związanym z przemysłem i budownictwem.


Źródło: pgi.gov.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij