7.11. br. zostanie oddana do użytku obwodnica Szczecinka o długości 12 km w ciągu drogi ekspresowej S11, co pozwoli przekroczyć liczbę 4000 km dróg szybkiego ruchu w Polsce.

Przekroczenie 4 000 km dróg ekspresowych stanowi półmetek w planowanej docelowej sieci dróg ekspresowych w naszym kraju, która ma wynosic 8000 km. w ciągu najblizszych 2-3 lat planowane jest przekroczenie liczby 5 000 km. W realizacji jest obecnie 1100 km, a w przetargach kolejne 350 km.

Trasa S11 łączyć ma Pomorze z Wielkopolską i Śląskiem. Obwodnica Szczecinka połączy Pomorze Środkowe przez Poznań z A1 na Śląsku. Obecnie w realizacji jest obwodnica Kępna i Olesna, a w przetargu na zaprojektowanie i budowę – odcinki łączące Kalisz z Bobolicami. Pozostałe fragmenty trasy są na etapach przygotowawczych i będą realizowane w kolejnych latach. W Szczecinku planowana jest jeszcze budowa obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 20, co wyprowadzi wszystkie drogi krajowe z miasta. Przetarg ma się odbyć w przyszłym roku, a kierowcy mają skorzystać z drogi w 2025 r. Budowa drogi zmniejszy ruch przez Szczecinek, w którym dotychczas przechodziły dwie drogi krajowe i droga wojewódzka, co powodowało nawet trzykrotny wzrost ruchu w mieście, a także zwiększony hałas i zanieczyszczenie spalinami.

Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij