Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację drogi ekspresowej S1 na odcinku Dankowice – Suchy Potok.

GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcą w połowie 2020 r. Wśród szczegółowych zadań, które zostaną przekazane zwycięzcy przetargu, należy m.in.: zaprojektowanie i wykonanie drogi S1 o długości 12,02 km, węzłów drogowych Stara Wieś i Suchy Potok, Miejsc Obsługi Podróżnych Dankowice Wschód III i Dankowice Zachód II, obiektów inżynierskich w ciągu S1 i w ciągu dróg krzyżujących się z S1, urządzeń ochrony środowiska, infrastruktury, w tym m.in.: sieci energetycznych, oświetleniowych, wodociągowych.

Będzie to już trzeci z czterech odcinków S1 pomiędzy Mysłowicami a Bielsko-Białą. 10 października ogłoszone zostały postępowania przetargowe na odcinek I: węzeł Kosztowy II (z węzłem) – węzeł Oświęcim (bez węzła) oraz II: węzeł Oświęcim (z węzłem) – Dankowice. Postępowanie na IV odcinek, czyli na obwodnicę Oświęcimia w ciągu DK44 o długości ok. 9 km GDDKiA planuje ogłosić w grudniu.

Budowa S1 od Bielska-Białej do Mysłowic stanie się ekspresową trasą łączącą granicę państwa w Zwardoniu z lotniskiem w Pyrzowicach i autostradą A1. Zakończenie prac jest planowane na 2023 r.

Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij