W Sosnowcu już po raz czwarty spadł deszcz iskier, a najwybitniejsi szlifierze z całej Polski pobili kolejne rekordy.

Refleks, zaradność i zwinność – to cechy tegorocznych laureatów tytułu Szlif Mistrza 3M. Dwunastu zwycięzców 4. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” zostało wyłonionych ze szlifierską precyzją spośród 130 zawodników. Najlepsi z najlepszych już niedługo przeżyją niezapomnianą przygodę podczas wakacji w Austrii i nie tylko.

W tym roku zawody odbyły się 1 i 2 października 2019 roku podczas Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Szlifierze z całej Polski zjechali do Sosnowca, miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, aby powalczyć o tytuł Szlif Mistrza 3M. Uczestnicy nowej formuły zawodów sprawdzili swoje siły w trzech konkurencjach, wzięli udział w szkoleniach oraz dowiedzieli się, w jaki sposób minimalizować zagrożenia dla zdrowia poprzez odpowiedni dobór materiałów ściernych i środków ochrony indywidualnej. Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe nagrody, dzięki którym ich praca stanie się bezpieczniejsza i jeszcze przyjemniejsza.

Podczas zawodów zostało wyłonionych 12 zwycięzców:
• nagrodę za I miejsce otrzymali: Krzysztof Gebauer z firmy Gniotpol Trailers Sp. z o.o. oraz Tomasz Witman z firmy Ferex Sp. z o.o. – bon wycieczkowy o wartości 10 000 PLN, zestaw produktów ściernych 3M, bon na materiały ścierne 3M o wartości 2 000 PLN dla firmy, w której pracuje szlifierz;
• nagrodę za II miejsce otrzymali: Piotr Spyra z firmy Patentus S.A. oraz Wojciech Bulenda z firmy Kingstal Sp. z o.o. – wycieczka dla dwóch osób do Villach w Austrii połączona ze zwiedzaniem miejscowości i fabryki 3M o wartości 5 500 PLN; zestaw produktów ściernych 3M, bon na materiały ścierne 3M o wartości 1 000 PLN dla firmy, w której pracuje szlifierz;
• nagrodę za III miejsce otrzymali: Rafał Brzozowski z firmy NBS oraz Andrzej Barnaś z firmy Pospawane – wycieczka dla dwóch osób do Villach w Austrii połączona ze zwiedzaniem miejscowości i fabryki 3M o wartości 5 500 PLN; zestaw produktów ściernych 3M, bon na materiały ścierne 3M o wartości 500 PLN dla firmy, w której pracuje szlifierz;
• nagrodę za IV miejsce otrzymali: Rafał Szeremeta z firmy Alstom Konstal S.A. oraz Amadeusz Łukowski z firmy Zerpol – zestaw komunikacyjny Peltor™ z radiem, zestaw produktów ściernych 3M, zestaw kosmetyków samochodowych 3M oraz szlifierka Metabo;
• nagrodę za V miejsce otrzymali: Adam Machulik z firmy Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. oraz Marek Koźbiał z firmy Capricorn S.A. – zestaw komunikacyjny Peltor™ z radiem, zestaw produktów ściernych 3M, zestaw kosmetyków samochodowych 3M oraz szlifierka Metabo;
• Nagrodę za VI miejsce otrzymali: Kamil Głogowski z firmy Hydrotok oraz Krzysztof Śliwa – zestaw komunikacyjny Peltor™ z radiem, zestaw produktów ściernych 3M, zestaw kosmetyków samochodowych 3M oraz szlifierka Metabo.


Podsumowanie zawodów:
1. Nowa formuła: w tym roku zawody przybrały nową formułę – każdego dnia zostało wyłonionych aż 6 zwycięzców, razem nagrodzonych zostało więc aż 12 szlifierzy. Dodatkowo podczas wydarzenia szlifierze mogli pogłębić swoją wiedzę na specjalnie przygotowanych wykładach z ekspertami i doszlifować swoje umiejętności.

2. Pobite rekordy: w tym roku nie zabrakło ustanowienia kolejnych rekordów. Krzysztof Gebauer z firmy Giotpol Trailers w 29.86 sekund zeszlifował spoiny spawalnicze oraz przezbroił szlifierkę kątową. Natomiast Piotr Spyra z firmy Patentus w konkurencji Zaradność Szlifierza zużył tylko 0,25 mm tarczy podczas cięcia stalowego arkusza. W konkurencji Zwinność Szlifierza najlepszy okazał się Michał Kościk z Spaw-Met, który zeszlifował aż 104,8g metalu z kawałka stali w czasie 45 s – była to największa ilość podczas tej konkurencji.

3. Wyjątkowe atrakcje: w trakcie trwania zawodów szlifierze mogli wziąć udział w specjalnych wykładach przygotowanych m.in. przez ekspertów z 3M na temat nowości produktowych. Dodatkowo, mogli poznać najnowsze przepisy BHP poprzez udział w wykładach przygotowanych przez Główny Instytut Górnictwa. Zwieńczeniem zawodów był występ zespołu All Sounds Allowed, który dał pokaz muzyczny z wykorzystaniem szlifierek kątowych.

Tegoroczna edycja zawodów „Starcie Szlifierzy” przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, przyciągając rekordową liczbę chętnych. Były to dwa dni pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. Już po raz czwarty uczestnicy udowodnili, że szlifowanie w deszczu iskier stanowi niezwykłe widowisko. Obecni byli profesjonaliści z całej Polski, którzy dla wielu z nas stanowią inspirację i uczą, że praca może być jednocześnie pasją. Zawody „Starcie Szlifierzy” są rozpoznawane na arenie międzynarodowej oraz stanowią ważne wydarzenie w kalendarzu branżowym – mówi Karolina Kuszkowska, kierownik Działu Marketingu Materiałów Ściernych 3M.

Podczas zawodów szlifierze mieli możliwość korzystania z profesjonalnych produktów marki 3M z najnowszej linii z Precyzyjnie Kształtowanym Ziarnem 3M™. Pracowali na takich materiałach jak: tarcze do cięcia i szlifowania 3M™ Silver oraz dyski lamelkowe 3M™ 769F.

Organizatorem zawodów jest firma 3M, która specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Flagowe produkty marki skierowane do branży szlifierskiej kryjące się pod rozwiązaniami z Precyzyjnie Kształtowanym Ziarnem 3M™ oraz 3M™ Scotch-Brite™ mają za zadanie podnieść jakość i komfort codziennej pracy profesjonalistów. Dodatkowo firma 3M wspiera rozwój osobisty i bezpieczeństwo w pracy, dlatego te same wartości promuje podczas zawodów „Starcie Szlifierzy”. Te mistrzostwa są jedyną w swoim rodzaju okazją, aby nagrodzić tych, dla których szlifowanie jest nie tylko pracą, lecz także wielką pasją.

Partnerami zawodów „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu są Centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia, targi TOOLEX, firma Metabo oraz Główny Instytut Górnictwa.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij