4 października zmarł Aleksander Kabziński, prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw.

Aleksander Kabziński urodził się w 1945 r. w Rozprzy. Studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Ukończył je w 1969 r. ze specjalizacją eksploatacja odkrywkowa złóż niewęglowych.

W trakcie swojej pracy zajmował stanowiska od sztygara do kierownika Ruchu Zakładu Górniczego. W latach 80. przebywał na kontrakcie w Afryce, a po powrocie kierował przedsiębiorstwem górniczym z piaskowcem kwarcytowym. Był jednym z producentów kruszyw, którzy założyli Polski Związek Producentów Kruszyw i kierował nim przez 27 lat.

W swojej pracy zajmował się m.in. tematyką ochrony złóż, bezpieczeństwa pracy, jakości produkcji. Prywatnie interesował się motoryzacją – był Honorowym członkiem Automobilklubu Kieleckiego, a także kolekcjonował obrazy i był wielbicielem Jana Vermeera.  

Redakcja magazynu ,,Kruszywa" składa rodzinie i najbliższym najszczersze wyrazy współczucia.Źródło: kieruneksurowce.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij