Drogi szybkiego ruchu, które są budowane w naszym kraju, zostały zaliczone do jednych z najnowocześniejszych w Europie – znalazły się na piątym miejscu w zestawieniu najdłuższych sieci dróg szybkiego ruchu w Europie.

Tak wysoki wynik jest rezultatem dużej liczby budowanych w ostatnich latach tras. Tempo prac pozwoliło Polsce wyprzedzić m.in.: Wielką Brytanię, Portugalię, Holandię, Turcję i Szwecję. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zarządza obecnie 17 665,9 km dróg krajowych, a ich całkowita długość wynosi 18 486,6 km. Sieć dróg szybkiego ruchu to 3836,3 km, w tym 1671,5 km autostrad i 2164,8 km dróg ekspresowych. Sukces ten, jak podkreśla GDDKiA, jest wynikiem profesjonalizmu, konkretnych działań, dialogu z branżą i optymalizacji bieżących procedur przy jednoczesnej dbałości o płynny postęp prac i prawidłową realizację kontraktów.


Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij