Związek Polskiego Leasingu podał dane o leasingu maszyn budowlanych. Do czerwca 2019 r. firmy leasingowe sfinansowały sprzęt za ponad 1,85 mld zł, co oznacza dynamikę prawie 7% r/r.

Eksperci EFL podkreślają, że pomimo zmniejszenia dynamiki w stosunku do roku ubiegłego branża sprzętu budowlanego zanotowała jako jedna z nielicznych wzrost. Prognozy wskazują, że trend utrzyma się do końca roku. Pomimo rosnących zamówień firmy budowlane obawiają się jednak braków kadrowych, co może się przyczynić do obniżenia wyniku. Firmy jednak liczą na wzrost obrotów (spodziewają się go 4 firmy na 10 firm). Dodatkowo prawie 28% planuje wzrost inwestycji. Sprzęt budowlany razem z rolniczym jest najczęściej finansowany za pomocą leasingu.


Źródło: materiały prasowe


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij