Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła ponowne przetargi na wykonawców trzech odcinków drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim.

Ponowne przetargi wynikają z rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą, firmą Impresa Pizzarotti, która prowadziła kontrakty niezgodnie z umowami – nie wypełniała postanowień dotyczących ich realizacji, m.in. postępu robót zgodnego z harmonogramem, nie regulowała płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów.

S5 jest strategiczną drogą biegnącą z północy na południe, która przebiega przez cztery aglomeracje – Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk. Będzie to jedna z podstawowych dróg dla polskiej gospodarki. We wrześniu i październiku 2014 r. ogłoszono przetargi na siedem odcinków drogi ekspresowej w województwie kujawsko-pomorskim. Umowy na budowę zostały podpisane 12 października 2015 r. 11 czerwca br. odstąpiono od umów na trzy odcinki z firmą Impresa Pizzarotti. Budowa pozostałych czterech odcinków przebiega bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem.

Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij