1 sierpnia Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Piotra Dziadzio na stanowisko Głównego Geologa Kraju.

Piotr Dziadzio od 2016 roku jest sekretarzem Polskiego Komitetu Narodowego Światowej Rady Naftowej (Word Petroleum Council) oraz sekretarzem generalnym Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, a od 2014 roku redaktorem naczelnym czasopisma Wiadomości Naftowe i Gazownicze. Od 2013 r. pracował w Instytucie Nafty i Gazu – Państwowym Instytucie Badawczym. W latach 2006-2011 był dyrektorem zarządzającym spółką Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze Sp. z o.o. w Gorlicach. Karierę zawodową rozpoczynał w PAN – Instytucie Nauk Geologicznych oraz w PGNiG S.A. Piotr Dziadzio jest również autorem wielu publikacji i opracowań naukowych. Posiada stopień Dyrektora Górniczego III oraz uprawnienia geologiczne kat. I.

Ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskując tytuł magistra geologii w zakresie stratygraficzno-poszukiwawczym. Tytuł doktora nauk o Ziemi w zakresie geologii uzyskał w
Państwowym Instytucie Geologicznym. W Wyższej Szkole Biznesu National-Louis Univerisity w Nowym Sączu ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania firmą. W 2008 r. otrzymał Odznaczenie Honorowe Zasłużony dla Górnictwa RP za pracę na rzecz polskiego górnictwa.

Źródło i fot.: www.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij