O prawie 400 mln zł może się zwiększyć wartość kosztorysowa autostrady A1 od Pyrzowic do końca obwodnicy Częstochowy (odcinek „F” Rząsawa – Blachownia). Zgodę wydało Ministerstwo Infrastruktury.

Pozwoli to na kontynuowanie i dokończenie przez GDDKiA budowy, która została przerwana w kwietniu 2019 r. po zerwaniu umowy z konsorcjum, na którego czele stała firma Salini Polska. Wykonawca nie realizował prac objętych kontraktem, prowadził inwestycję niezgodnie z zawartą umową, nie wypełniał zapisów dotyczących realizacji kontraktu oraz nie regulował płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów.

Autostrada A1 pełni strategiczną rolę w układzie komunikacyjnym południowej Polski, co skłoniło ministra infrastruktury do zwiększenia wartości zadania. Roczne straty powstałe w wyniku opóźnienia są szacowane na kwotę 225 mln zł.

GDDKiA została ponadto zobowiązana do intensyfikacji działań względem dotychczasowego wykonawcy i odzyskania od niego należnych kar umownych.

Źródło i fot.: www.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij