4-6.06.2019 r. w Katowicach odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja „Śląskie Forum Drogownictwa” organizowana przez Polski Kongres Drogowy i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Sesja inauguracyjna Forum odbyła się w historycznej sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Szczególna oprawa tegorocznego wydarzenia wynikała z obchodów 20-lecia działalności ZDW w Katowicach, który jest współorganizatorem tej imprezy od 2013 r. W tym czasie „Śląskie Forum Drogowe” zyskało miano międzynarodowego dzięki współpracy m.in. z niemieckim instytutem federalnym BASt z Bergisch Gladbach oraz z przedstawicielami zarządów dróg landów Niemiec. Podczas uroczystego otwarcia konferencji na sali sejmowej prócz uczestników Forum obecni byli również: Jan Kawulok (przewodniczący sejmiku woj. śląskiego), Jakub Chełstowski (marszałek województwa śląskiego), posłowie z Górnego Śląska, Werner Bednorz (Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej) oraz prof. Ulfa Zandera (Federalny Instytut Badawczy Drogownictwa BASt). Ważnym punktem inauguracji było przemówienie Jakuba Chełstowskiego dotyczące dokonań katowickiego ZDW. Marszałek zaznaczył, że śląska sieć drogowa jest jedną z najlepszych w kraju. Następnie prof. Janusz Rymsza (IBDiM) wygłosił mowę pochwalną hołdującą Zarządowi i kierującemu nim od 20 lat dyrektorowi Zbigniewowi Taborowi. W trakcie uroczystości przyznano pamiątkowe medale za wieloletnią pracę m.in. przedstawicielom ZDW Katowice i przedstawicielom władz regionu, a także wyróżnienie Polskiego Kongresu Drogowego – statuetkę „Zasłużony dla Spra- wy Drogowej” dr. inż. Tadeuszowi Suwarze. Na zakończenie dr hab. inż. Janusz Bohatkiewicz, prof. Politechniki Lubelskiej, wygłosił swój referat dotyczący kierunku, w jakim zmierza rozwój zrównoważonych dróg. Kolejne sesje merytoryczne obejmowały zagadnienia: redukcji hałasu komunikacyjnego, wzmocnienia podłoża w budownictwie drogowym, nowoczesnych nawierzchni asfaltowych i bezpieczeństwa motocyklistów. Uczestniczyło w nich ok. 190 osób reprezentujących przeszło 70 różnych instytucji, byli to przedstawiciele m.in.: administracji drogowych, uczelni i instytutów badawczych, stowarzyszeń działających w drogownictwie, jak również firm oraz przedsiębiorstw.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij