14-16 maja br. odbyło się jedno z największych w kraju wydarzeń branży drogowej – Targi Autostrada-Polska. W tym roku była to wyjątkowa, jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia.

Podczas Targów odbywały się również wystawy związane z infrastrukturą, transportem drogowym oraz technologiami parkingowymi. Uczestnicy mogli zapoznać się z ekspozycjami blisko 260 firm z 18 krajów, takich jak: Belgia, Białoruś, Chińska Republika Ludowa, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Czechy, Rosja, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania czy Włochy, które w sumie zajmowały powierzchnię 15 000 m2. Jak co roku, w trakcie Targów odbyły się liczne konferencje, debaty i spotkania, w tym m.in.: konferencje „Mosty dla regionów”, „Forum Zielona Autostrada”, „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie”, Salon Kruszyw, seminarium poświęcone bezpieczeństwu maszyn budowlanych i pojazdów oraz prelekcja dotycząca nowych regulacji cen transferowych w 2019 r. i schematów podatkowych MDR. Warte uwagi było seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie” zorganizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, podczas którego zaprezentowano, poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami, zalety nawierzchni betonowych – zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. Jednocześnie z targami Autostrada- Polska odbyły się targi poświęcone: pojazdom specjalistycznym – Rotra, technologiom infrastrukturalnym – Traffic-Expo, oraz rozwiązaniom parkingowym – Europarking, a także konkurs Big Bau Masters. Konkurs ten dedykowany był operatorom maszyn budowlanych, którzy zmierzyli się w wymagających niezwykłej precyzji i skupienia konkurencjach przy operowaniu miniładowarką Bobcat S570 i minikoparką Bobcat E27z. Po raz pierwszy odbyła się Wystawa Sprzętu do Utrzymania Dróg MunEq Expo. Skierowana ona była do producentów m.in. specjalistycznych pojazdów przeznaczonych dla sektora gospodarki komunalnej: remonterów drogowych, urządzeń oraz sprzętu do transportu i usuwania odpadów, pielęgnacji zieleni, utrzymania czystości budynków, pomieszczeń, ulic, placów, terenów otwartych czy dróg publicznych. Tegoroczna edycja wydarzenia była dla organizatorów szczególna. Targi Autostrada-Polska obchodziły w tym roku 25-lecie istnienia. Rocznica ta zbiegła się z 200. rocznicą istnienia Centralnej Administracji Drogowej. Z tej okazji zorganizowano specjalną wystawę, na której można było obejrzeć zabytkowe maszyny, archiwalne fotografie oraz film ukazujący historię drogownictwa w Polsce. Tradycyjnie podczas uroczystej gali rozdano wyróżnienia oraz medale produktowe targów Autostrada- Polska, MASZBUD oraz Rotra. Nagrodzeni zostali też właściciele najbardziej efektownych stoisk.
 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij