11.04.2019 r. nastąpiło długo wyczekiwane otwarcie kompleksu GEO-3EM Politechniki Wrocławskiej.

Uczelnia wzbogaciła się o dwanaście laboratoriów pięciu wydziałów. W nowym budynku prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe dotyczące wielu strategicznych obszarów.

Kompleks GEO-3EM –  Energia, Ekologia, Edukacja  to nowo wybudowana  przestrzeń  badawcza. Budynek zajmuje powierzchnię  4630,1 m2, ma trzy  kondygnacje i mierzy ok.  15 m, a jego kubatura to ponad  28 tys. m3. W nowym obiekcie  znajduje się ponad 100 pomieszczeń  – są to głównie laboratoria  badawcze, ale również sale konferencyjne  i zaplecze magazynowo-  administracyjne.  GEO 3EM jest unikatowym  przedsięwzięciem – stanowi  zarówno centrum badań, jak  i transferu technologii. Znajdują  się w nim laboratoria należące  do pięciu wydziałów – Budownictwa  Lądowego i Wodnego,  Chemicznego, Elektroniki, Geoinżynierii,  Górnictwa i Geologii,  Mechanicznego.  Budowa obiektu trwała prawie  rok – od grudnia 2017 r. do listopada  2018 r. Została dofinansowana  ze środków Europejskiego  Funduszu Rozwoju  Regionalnego. Całkowity koszt  wyniósł 102,6 mln zł. Z tej kwoty  aż 72 mln zł zostały przeznaczone  na zakup aparatury naukowo-  badawczej.  Otwarcie kompleksu przyciągnęło  wielu zainteresowanych.  Rektor Politechniki Wrocławskiej  prof. Cezary Madryas podkreślał,  jak dużym sukcesem jest  otwarcie kompleksu – zarówno  dla miasta, uczelni, jak i całego  środowiska akademickiego.  Cezary Przybylski, marszałek  województwa dolnośląskiego,  podkreślił, że takie centra badawcze  są konieczne do dalszego  rozwoju. Podczas otwarcia  kilka słów wygłosili również  m.in. wiceprezydent Wrocławia,  projektant oraz przedstawiciel  wykonawcy. Następnie nastąpiło  oficjalne przecięcie wstęgi  i otwarcie kompleksu. Goście  mogli zobaczyć rezultat  prac i zwiedzić po jednym laboratorium  z każdego wydziału.  Uczestnicy wydarzenia mogli  dowiedzieć się wielu ciekawych  rzeczy, m.in., jak działają przenośniki  taśmowe, czy spróbować  „pojeździć” ciężarówką – oczywiście  tylko na specjalnym symulatorze. 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij