614 tys. m2 powierzchni, 620 tys. gości z ponad 200 krajów, ponad 3700 wystawców z 63 krajów – tak w skrócie prezentowały się Targi Bauma 2019, które odbyły się 8-14 kwietnia w Monachium.

Targi Bauma, czyli  Światowe Wiodące Targi  Maszyn Budowlanych,  Maszyn do Produkcji  Surowców Budowlanych,  Maszyn Górniczych, Pojazdów  Specjalnych oraz Sprzętu  Stosowanego w Budownictwie,  są organizowane od 65 lat. Jest  to największe wydarzenie dla  branż związanych z przemysłem.  Raz na trzy lata wystawcy  i goście spotykają się, aby  poznać najważniejsze nowości  oraz nawiązać nowe kontakty.  Wydarzenie cieszy się  międzynarodowym zainteresowaniem  – obecni byli goście  głównie z Austrii, Włoch,  ze Szwajcarii, z Francji, Holandii,  Rosji, ze Szwecji, z Czech,  Polski i Wielkiej Brytanii. Dużą  grupę stanowili również goście  z Chin, Australii i Japonii.  Wystawcy zaprezentowali wiele  innowacyjnych technologii  i nowych produktów, wielu  z nich wyrażało również chęć  dalszego inwestowania i rozwijania  technologii. Sukcesem  targów jest również rekordowy  wynik wygenerowanej podczas  wydarzenia sprzedaży,  gównie dzięki obecności osób  decyzyjnych. Klauss Dittrich,  prezes Messe München, organizatora  targów, stwierdził,  że dla przemysłu Targi Bauma  są najważniejszą platformą innowacji.  W czasach technologicznej  zmiany i postępującej  digitalizacji Bauma reprezentuje  pewność i bezpieczeństwo  w przemyśle. Dzięki popytowi  wygenerowanemu przez targi  wiele firm będzie mogło spokojnie  przeczekać momenty  spowolnienia. Targi Bauma  są również postrzegane jako  miejsce prezentacji technologicznej  różnorodności, pomysłowości  i wydajności przed  międzynarodową publicznością.  Tegoroczne targi skupiły się  na zrównoważonym rozwoju  i cyfryzacji, która obecnie jest  podstawowym kierunkiem rozwoju.  Coraz więcej urządzeń  jest wyposażonych w sensory  zbierające dane, które następnie  są analizowane przez  specjalistyczne oprogramowanie.  Dodatkowo maszyny stają  się coraz czystsze, cichsze  i wydajniejsze, a także wyposaża  się je w napędy hybrydowe,  co czyni je bardziej ekologicznymi.  Podczas targów zaprezentowane  zostały: maszyny i pojazdy  budowlane, sprzęt i narzędzia,  rozwiązania dla górnictwa  – m.in. maszyny wydobywające  i przerabiające surowce, produkujące  materiały budowlane  (np.: cement, gips, asfalt).  Uczestnicy mogli również zapoznać  się z testami, pomiarami  i ze sposobami sterowania  procesem, a także z najnowszymi  rozwiązaniami dotyczącymi  bezpieczeństwa pracy. 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij