Prawie 60% dróg zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na koniec 2018 roku było w stanie dobrym – wynika z raportu opublikowanego przez GDDKiA.

Raport przedstawia wyniki badań stanu technicznego nawierzchni dróg, w tym dróg krajowych, ekspresowych i autostrad, z wyłączeniem tych przebiegających przez miasta na prawach powiatu oraz płatnych odcinków autostrad koncesyjnych. Podczas badań brano pod uwagę parametry techniczno-eksploatacyjne nawierzchni takie jak: równość podłużna, głębokość koleiny, stan spękań, współczynnik tarcia, wskaźnik ugięć nawierzchni. Sieć dróg została podzielona na odcinki diagnostyczne, zazwyczaj 50-metrowe. Do badań wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt, m.in.: profilografy laserowe RSP, zestawy SRT-3, zestawy FWD oraz wykorzystywane do automatycznej oceny nawierzchni pod względem stanu spękań. GDDKiA zarządza 21 599 km dróg w Polsce. 59,3% z nich jest w stanie dobrym, 23,4% – ostrzegawczym, a 14,8% – krytycznym. Przez ostatnie lata stan dróg uległ znacznej poprawie. Pomimo zwiększonej eksploatacji i coraz większego natężenia ruchu zanotowano wzrost długości dróg w dobrym stanie technicznym o ok. 500 km.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij