12-15 czerwca 2019 r. w Łańcucie odbędzie się V Rajd Rowerowy "Drogowcy na Green Velo".

Lokalizacja:
Łańcut
Data rozpoczęcia:
12.06.2019
Data zakończenia:
15.06.2019
Strona www:
http://kongresd...

Jest to już kolejna edycja wydarzenia, którego grono uczestników powiększa się z roku na rok. Tym razem uczestnicy zawitają na Podkarpacie.

Rajdy rowerowe drogowców rozpoczęły się w 2015 roku, kiedy to został ukończony program Rozwoju Polski Wschodniej w perspektywnie 2007-2013, w ramach którego utworzono trasy rowerowe Green Velo o łącznej długości prawie 1900 km.

Pierwszego dnia wydarzenia uczesticy będą mogli wziąć udział w seminarium, podczas którego omówione zostaną doświadczenia z eksploatacji szlaku Green Velo w województwie podkarpackim, innowacyjne kładki pieszo-rowerowe w ciągu podkarpackich dróg rowerowych, a także wybrane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa ruchu na trasach rowerowych. Później zaplanowana jest dyskusja panelowa, próbująca odpowiedzieć na pytanie, jak projekt Green Velo wpłynął na infrastrukturę dla ruchu rowerowego w regionach. Ostatnim elementem będzie prezentacja walorów turystycznych Łańcuta i okolic oraz konsultacje w sprawie przyszłości projektu „Drogowcy na Green Velo”.

Drugiego dnia uczestnicy wyjadą na trasę. Zaplanowany na ten dzień odcinek ma ok. 40 km i obejmuje Łańcut, okolice Rakszawy, Medynię Głogowską, Krzemienicę. Trzeciego dnia, w zależności od stopnia zaawansowania, uczestnicy pokonają od 20 do 80 km trasy, głównie wokół miasta, z opcjonalną możliwością zwiedzania zamku.

W tym roku bazą rajdu jest Łańcut – miasto powiatowe położone na wschód od Rzeszowa. Trasy rowerowe, które się tam znajdują, są rekreacyjne, nie przebiegają przez tereny podgórskie, a głównie przez lasy i drogi wyłączone z ruchu. W związku z tym organizatorzy polecają wykorzystanie rowerów typu cross lub górskich.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij