29 kwietnia GDDKiA odstąpiła od umowy z dotychczasowym wykonawcą na budowę obwodnicy Częstochowy w ciągu A1. Powodem był brak realizacji prac i znaczne opóźnienie względem harmonogramu.

GDDKiA chce jak najszybciej wznowić roboty na placu budowy, dlatego przystąpiła do wyboru nowego wykonawcy w trybie negocjacji bez ogłoszenia. Do rozmów zaproszeni zostali generalni wykonawcy realizujący inne odcinki autostrady i główni podwykonawcy wykonujący zadania związane z budową obwodnicy.

Celem jest zabezpieczenie już wykonanych prac i dokończenie robót ziemnych wraz z ułożeniem nawierzchni. GDDKiA ma nadzieję, że szybkie rozpoczęcie prac pozwoli na udostępnienie głównego ciągu trasy jeszcze przed końcem roku, co skróci podróż na południe Polski i do Czech.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij