W tym roku Państwowy Instytut Geologiczny będzie obchodził setną rocznicę powstania.

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy jest jednym z najstarszych polskich instytutów naukowych – powstał 7 maja 1919 r. Dzięki badaniom prowadzonym przez Instytut odkryte zostały najważniejsze polskie złoża surowców mineralnych, co przyczyniło się do rozwoju gospodarki kraju.

Obok działalności naukowej we wszystkich dziedzinach nowoczesnej geologii Instytut wypełnia również zadania państwowej służby geologicznej i państwowej służby hydrogeologicznej.

Z okazji jubileuszu Instytutu uruchomiona została specjalna strona – pgi.gov.pl/jubileusz poświęcona historii, ważnym postaciom i wydarzeniom związanym z instytucją. Obchody 100-lecia powstania PIG-PIB objął Patronatem Narodowym Prezydent RP. W ramach uroczystości jubileuszowych 7 maja 2019 r. odbędzie się m.in. Uroczysta Sesja Jubileuszowa w gmachu Muzeum Geologicznego PIG-PIB w Warszawie.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij