Komisja Europejska przekazała właśnie Polsce pozytywne decyzje w sprawie współfinansowania 9 projektów realizowanych w Programie Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Dokumenty przekazała osobiście dyrektorowi Departamentu Programów Infrastrukturalnych Jarosławowi Orlińskiemu komisarz ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Corina Creţu.

Inwestycje, które wesprze finansowanie unijne to m.in.:
- budowa autostrady A2, odc. Warszawa (w. Lubelska) – Mińsk Mazowiecki (dofinansowanie ok. 329,6 mln zł),
- budowa obwodnicy Olsztyna w ciągu DK nr 16 (dofinansowanie ok. 367,7 mln zł),
- budowa drogi ekspresowej S3 odc. Legnica – Lubawka (dofinansowanie ok. 442,9 mln zł),
- budowa drogi ekspresowej S7, odc. Warszawa – Grójec (dofinansowanie ok. 542,4 mln zł).
Dodatkowo finansowanie otrzymały projekty związane z taborem kolejowym i żeglugą. Łączna kwota, którą przekaże Unia europejska, wynosi 842,6 mln euro.

Inwestycje, które zostaną dofinansowane, wpłyną na komfort podróżowania, bezpieczeństwo i skrócenie czasu przejazdu. Ruch tranzytowy zostanie skierowany poza centra miast i małych miejscowości.

W ostatnich dniach GDDKiA podpisała 50. umowę na dofinansowanie ze środków unijnych, a kolejne są w trakcie weryfikacji. Od początku trwania programu, czyli od 2014 r., na 480 złożonych przez GDDKiA wniosków już 451 przeszło proces certyfikacji. Kwota dofinansowania wyniosła blisko 27,5 mld zł.

Źródło: gddkia.pl, pois.gov.pl
Fot.: gddkia.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij