7 marca w Obornikach pod Poznaniem odbyła się konferencja prasowa firmy SSAB, której towarzyszyły prezentacje, seminaria oraz wycieczka z przewodnikiem po Centrum Produkcyjnym.

Firma SSAB przedstawiła nowe maszyny w swoim stalowym centrum serwisowym w Obornikach, w tym m.in. prasę krawędziową o maksymalnej mocy 2000 t, co czyni ją optymalną dla formowania grubszych materiałów o długości do 12,2 m, a potężne systemy kontroli umożliwiają zachowanie wysokiej dokładności tolerancji produktu końcowego. Maszyna zawiera również zgłoszoną do opatentowania technologię pozwalającą na formowanie części z maksymalnie wąskim promieniem gięcia. System kontrolny prasy umożliwia oszczędność energii aż do 90% w porównaniu z tradycyjną maszyną, zmniejszając wpływ procesu produkcji na środowisko.

– Połączenie wysokowytrzymałych stali SSAB, takich jak Strenx i Hardox, oraz nowej prasy krawędziowej stwarza zupełnie nowe możliwości projektowania lżejszych, mocniejszych i bardziej przyjaznych dla środowiska produktów. Dzięki nowej, zgłoszonej do opatentowania technice formowania i systemowi kontrolnemu CNC możemy zapewnić dużą precyzję detali w stabilnym procesie. Każda dostawa będzie dokładnie na czas, redukując czas montażu u naszych klientów – wyjaśnia Tobias Svensson, dyrektor zarządzający SSAB Poland. Maszyna do cięcia laserowego uzupełnia inne metody cięcia, dostępne w SSAB, czyli cięcie plazmowe i płomieniowe. Stanowi lepszy wybór w przypadku cięcia cieńszych wymiarów zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości.
– Maszyna do cięcia laserowego wypełnia lukę na rynku związaną z cięciem większych, wysokiej jakości detali. Nasza maszyna z elastyczną głowicą 3D, mocnym źródłem lasera 6 kW oraz ze stołem o wymiarach 14 x 4,1 m idealnie odpowiada na to zapotrzebowanie – mówi Svensson.

W wydarzeniu wzięło udział około 130 przedstawicieli producentów. Najpierw odbyły się seminaria i prezentacje, m.in. prezesa SSAB Martina Lindqvista. Później uczestnicy mogli zwiedzić zakład, a na koniec odbyła się prezentacja nowej maszyny do cięcia laserowego i prasy krawędziowej, które zaczęły swoją pracę w 4 kwartale 2018 roku.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij