23.01.2019 r. odbyło się I Polskie Forum Tunelowe.

Wydarzenie przyciągnęło wielu gości zainteresowanych tematyką tunelową i jej rozwojem w naszym kraju. Do ostatniego referatu sala była pełna i uczestnicy z zainteresowaniem słuchali prelegentów oraz zadawali im pytania. 


Forum miało miejsce we wrocławskiej Hali Stulecia. Podzielone zostało na trzy sesje, w każdej po cztery referaty. Otwarcia dokonali wiceprezes Zarządu Polskiego Kongresu Drogowego Tadeusz Suwara i dyrektor Oddziału GDDKiA we Wrocławiu Lidia Markowska.


Sytuacja krajowa i specyficzne warunki
Pierwszą sesję otworzył referat Jarosława Wasowskiego, dyrektora Departamentu Zarządzania Siecią Dróg GDDKiA, który zaprezentował, jak obecnie wygląda sytuacja tunelowa – które tunele są zrealizowane i jakie są plany na przyszłość. Prof. dr hab. Marek Cała z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie opowiadał o problemach drążenia tuneli w warunkach fliszu karpackiego.


Sesja druga
Drugą sesję otworzył referat dyrektor Oddziału GDDKiA we Wrocławiu, Lidii Markowskiej, która mówiła o korytarzu komunikacyjnym S3 na terenie Dolnego Śląska. W imieniu dyrektora szczecińskiego oddziału GDDKiA, Julita Borkowska, kierownik projektu, opisała plany tunelowe w Szczecinie oraz budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina.


Eksploatacja i bezpieczeństwo
Ostatnia sesja rozpoczęła się wystąpieniem Marka Różyckiego, eksperta ds. bezpieczeństwa z m/d/r/k Trusted Advisers Group sp z o.o. Mówił on o doświadczeniach związanych z wypadkami w tunelach, przewidywaniu zdarzeń i opracowaniu możliwych scenariuszy wydarzeń. Marek Niełacny, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami Oddziału GDDKiA w Katowicach, przedstawił doświadczenia związane z eksploatacją tunelu w Lalikach oraz omówił kwestie związane z przygotowaniem służb do ewentualnego wypadku, jaki może się w tunelu wydarzyć. Wydarzenie zgromadziło wielu praktyków, chętnych do wymiany doświadczeń w zakresie budownictwa tunelowego. Wszyscy docenili poziom merytoryczny referatów, pojawiły się również tematy do rozwinięcia podczas kolejnej edycji.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij