11 marca ruszyła pierwsza edycja programu grantowego prowadzonego przez WSPÓLNIE – Fundację Lafarge- Holcim.

Projekty, które mają być promowane przez fundację, będą odpowiadać na lokalne potrzeby – m.in. angażowanie społeczności z okolic zakładów Lafarge w Polsce do działań na rzecz zagospodarowania przestrzeni wspólnej, edukacji i promocji zdrowia oraz ochrony środowiska naturalnego i bioróżnorodności. Celem jest promocja zrównoważonego podejścia do kształtowania otoczenia, estetycznego i funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni, profilaktyki i promocji zdrowia, bezpieczeństwa oraz aktywnego stylu życia, a także ochrony środowiska oraz poszerzania wiedzy w tym zakresie.

Do programu mogą się zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy nieformalne (za pośrednictwem organizacji pozarządowych) oraz szkoły, przedszkola czy instytucje kultury. Wnioski można składać do 23 kwietnia 2019 r. Zwycięski projekt może uzyskać dofinansowanie od 3000 do 15 000 zł na realizację projektów odpowiadających na lokalne potrzeby. Nadesłane zgłoszenia przejdą ocenę formalną oraz merytoryczną. Komisji programowa oceni: użyteczność działań i ich rezultatów dla mieszkańców, zaangażowanie mieszkańców i społeczności lokalnych w projekt, odległość miejsca realizacji projektu od najbliższego zakładu Lafarge w Polsce, możliwość kontynuacji działań oraz wiarygodny i rzetelny kosztorys. 20 maja 2019 r. nastąpi ogłoszenie projektów, które otrzymały granty.

Źródło: lafarge.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij