W Łodzi podpisano umowę na przygotowanie analizy technicznej z elementami koncepcji na budowę trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim.

Trasa ta jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w kraju na kierunku wschód – zachód. Podpisana umowa stanowi pierwszy etap przedsięwzięcia, w ramach którego wykonawca przygotuje niezbędną dokumentację i uzyska ostateczną decyzję środowiskową, co pozwoli zamawiającemu na przeprowadzenie przetargu, w którym zostanie wyłoniony wykonawca w formule „projektuj i buduj”.

Ruch na opisywanym odcinku autostrady A2 stale wzrasta. Ostatnie pomiary z 2015 roku wykazały blisko 40 tysięcy pojazdów na dobę. Wkrótce techniczne możliwości autostrady A2 w obecnym kształcie mogą zostać wyczerpane, dlatego konieczna jest rozbudowa. Dodatkowym argumentem za jej przeprowadzeniem jest plan budowy Centralnego Portu Lotniczego między Łodzią i Warszawą.

Projekt istniejącej autostrady przewidywał w przyszłości poszerzenie o trzeci pas w miejsce obecnego pasa rozdziału, zatem istniejące obiekty inżynierskie i pozostała infrastruktura zostały przystosowane do wprowadzenia takiego rozwiązania.
Uzyskanie decyzji środowiskowej powinno nastąpić w przeciągu półtora roku. Wykonawcą dokumentacji jest firma TRANSPROJEKT GDAŃSKI, a wartość kontraktu to 2,48 mln zł.

Harmonogram dla przedsięwzięcia zakłada: ogłoszenie przetargu na dokumentację techniczną i prace budowlane w II kwartale 2021 r., podpisanie umowy z wykonawcą w III kwartale oraz zakończenie inwestycji w 2025 r.

Źródło i fot.: GDDKiA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij