16-18 października w Krynicy odbyła się kolejna, jubileuszowa Konferencja Popioły z Energetyki. Konferencja ta kojarzy energetykę oraz naukę z praktyką biznesową.

Propagacja osiągnięć naukowych w obszarach przynależnych staje się i jest wykorzystywana dla rozwoju branży oraz mityzacji ryzyka w wytwarzaniu i zagospodarowaniu ubocznych produktów spalania (UPS). Główną rozwijaną tezą tegorocznej Konferencji była myśl, że sektor wytwarzania energetyki węglowej dostarcza dla gospodarki wartościowych minerałów antropogenicznych dla budownictwa infrastrukturalnego, docelowo nie będzie wytwarzać odpadów, a już dzisiaj ogranicza składowane ich ilości do minimum technologicznego. Poszukiwanie przez praktyków wspólnie z naukowcami recept i rozwiązań kosztowo efektywnych dla dynamicznego wzrostu rynków UPS-ów jest szansą, jaką energetyka winna przekuć na swój sukces, Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i jej wymagania mogą już niedługo zdefiniować nowe realia dla wytwórców i firm zagospodarowujących UPS- -y. Konkluzje BAT dla energetyki już w perspektywie 2021 roku dadzą nową jakość UPS-ów do tej pory niedostrzeganą. Konferencja Popioły z Energetyki była spotkaniem interdyscyplinarnym skupiającym wokół popiołów z energetyki świat nauki oraz takich branż jak: energetyka, budowa i eksploatacja kotłów, instalacje oczyszczania spalin, budownictwo, drogownictwo, górnictwo, rolnictwo, recykling, gospodarka komunalna oraz inne pokrewne branże wykorzystujące uboczne produkty energetyki.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij