W świecie koncentrującym się na rozwoju nowych modeli, które dopiero co wprowadzone na rynek natychmiast stają się przestarzałe, istnieje pewien wyjątek, który jest w stanie pogodzić wytrzymałość, innowacyjność i koszty.

„Kiedy sprzedawcy opowiadają mi o naszych maszynach pracujących od ponad dziesięciu lat – podkreśla Diego Azzolin, dyrektor produkcji MB Crusher – uznaję to za jeden z lepszych komplementów, dlatego, że mam dowód na to, iż nasz cel został osiągnięty, a zwłaszcza że inwestycja w nasz produkt jest nadal opłacalna". Firma ma wiele przykładów urządzeń pracujących niezawodnie od lat.

Kruszenie skał dolomitowych nie jest proste. W kamieniołomie znajdującym się 30 km od Lublany łyżka krusząca BF120.4 pracuje niestrudzenie od ponad 10 lat. Słoweńska firma mówi z satysfakcją, że jedyną, bardziej istotną pracą konserwacyjną, była wymiana pasów, którą łatwo może przeprowadzić operator koparki na miejscu, bez konieczności transportu łyżki do specjalistycznego warsztatu.

W niemieckiej Bawarii firma o urgruntowanej pozycji w sektorze prac ziemnych i rozbiórkowych kupuje w 2011 roku łyżkę kruszącą MB Crusher – model BF70.2. Zadowoleni z wyboru w 2012 roku decydują się rozszerzyć pole działania i kupują łyżkę przesiewającą MB-S14 z dwoma różnymi rozmiarami koszy: jeden do pracy z ziemią, a drugi do preselekcji gruzu. Ze względu na bardzo pozytywne rezultaty, w 2017 roku firma rozszerzyła swoją flotę o kolejny model – łyżkę kruszącą MB Crusher BF70.2 S4 z nowej generacji, służącą do rozbiórki i recyklingu betonu i gruzu. „Trzy generacje łyżek MB Crusher współpracują perfekcyjnie – opowiada przedstawiciel bawarskiej firmy – i są głównymi twórcami naszego rozwoju, nowych możliwości zatrudnienia i rentowności”.

Kolejny przykład niezawodności produktów firmy mozna znaleźć W siedzibie firmy „General Scavi e Trasporti” w Weronie. Historia zaczyna się w 2007 roku, gdy firma kupuje łyżkę kruszącą MB Crusher BF90.3 do kruszenia materiałów. W 2009 roku, kiedy park maszyn poszerza się o nowe koparki kołowe, firma z Werony wybiera łyżkę kruszącą MB Crusher BF70.2. „Nic się nie zmieniło pod względem solidności i wydajności – mówi przedstawiciel „General Scavi e Trasporti” – tu mówi sam plac budowy: BF70.2 pracuje z nami od siedmiu lat, kruszy bezawaryjnie, szczególnie odporne bloczki betonowe i materiały mieszane i nadal jest absolutnie niezawodna".

Od pierwszej opatentowanej łyżki kruszącej MB Crusher zrewolucjonizował wizję placu budowy: z miejsca pracy i tranzytu przekształcił je w autonomiczne centrum operacyjne o wysokiej wydajności i rentowności. Co spowodowało taką zmianę? Wszystkie modele MB Crusher są projektowane tak, aby być na usługach dla budowy i jej pracowników, w celu optymalizacji, poszerzenia oferty, ograniczenia czasu pracy.

A kiedy wchodzi nowy model? Dyrektor produkcji MB Crusher nie ma wątpliwości: „Naszym celem zawsze było stworzenie maszyny, która będzie trwać tak długo, jak to możliwe, przy niezmienionej wydajności produkcyjnej. Nasze maszyny i akcesoria są wciąż ulepszane, a my jesteśmy dumni, że prawie wszystko jest nadal w użyciu. „Nowe” nie jest tworzone, aby zastąpić „stare”, ale aby wesprzeć i reagować w sposób jeszcze bardziej spersonalizowany na potrzeby klientów i rynku".

Każda maszyna MB Crusher jest zaprojektowana tak, by być niezawodną i trwałą, jak również gotową do szybkiego wejścia na rynek i wymagającą konserwacji w niewielkim stopniu. Do produktów „historycznych”, nadal będących w użyciu, MB dołączył nowe artykuły, takie jak łyżki przesiewające, chwytaki i głowice urabiające, które oferują klientom możliwość poszerzenia ich rynków i zarządzania nowymi możliwościami biznesowymi.

„Z przyjemnością podkreślamy, że nasze wyroby rozwijały się wraz z historią naszych klientów – podsumowuje Diego Azzolin – ponieważ są one zaprojektowane tak, aby były konkurencyjne i wyprzedzające resztę rynku. To relacja oparta nie tylko na maszynie, ale i na zaufaniu, wsparciu serwisowym przez całą dobę, każdego dnia, na całym świecie".

 

Źródło i fot.: MB Crusher


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij