Leasing wciąż pozostaje popularnym źródłem finansowania. Zawiązek Polskiego Leasingu właśnie opublikował dane, z których wynika, że dynamika branży po trzech kwartałach 2018 r. wynosi 18,7% r/r.

Najpopularniejszym aktywem finansowanym przez leasing pozostają samochody osobowe – stanowią według ZPL 46% finansowania w całej branży. W segmencie maszyn i urządzeń również został osiągnięty wzrost – wartość aktywów wyniosła 28,6 mld zł. Wzrosty potwierdzają firmy leasingowe. Firma PKO Leasing zanotowała 31% wzrost na finansowanie maszyn i urządzeń. Stanowi to 26% struktury finansowania spółki, podczas gdy segment samochodów osobowych wynosi 45%. Wartość transakcji na maszyny i urządzenia wyniosła 1,7 mld zł. W październiku firma podpisała umowę na program COSME 2 z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym (EIF) na kwotę 1,5 mld zł. Dzięki temu wzmocniona zostanie jej oferta na transport ciężki, maszyny i urządzenia. Program ten jest skierowany do przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy zatrudniają mniej niż 250 osób, a ich przychody nie przekraczają 50 mld euro rocznie. Z programu mogą korzystać przedsiębiorstwa z zerową wpłatą własną, nie posiadające historii kredytowej, a także start up'y.

 

Źródło: inżynierbudownictwa.pl
Fot. istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij