19 czerwca w Brnie, po dwuletniej przerwie, odbyła się XII edycja Międzynarodowych Targów Pokazowych Maszyn i Urządzeń dla Górnictwa, Przeróbki i Budownictwa EXPO Lesní lom.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez czeski Związek Górniczy (Těžební Unie). Członkami Związku są: firmy zajmujące się wydobyciem surowców, importerzy, producenci i sprzedawcy maszyn dla górnictwa, spółki geologiczne, firmy projektowe, instytucje naukowe, a nawet muzea.

Tegoroczne targi odbyły się bezpośrednio na terenie kondygnacyjnego kamieniołomu wapienia we wschodniej części Brna – Brnie-Líšeň. Łączna powierzchnia wystawiennicza miała ponad 50 000 m² i pomieściła ok. 140 wystawców z całej Europy i 10 000 gości z Czech i zagranicy: z Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Austrii, Francji, Belgii, Polski, ze Stanów Zjednoczonych i Słowacji. Przestrzeń nadała targom niepowtarzalny charakter oraz sprzyjała odpowiedniej ekspozycji prezentowanych urządzeń
budowlanych, górniczych, transportu i przeróbki surowców mineralnych. Na potrzeby wydarzenia
powierzchnię kamieniołomu podzielono na tematyczne piętra. Najniższy poziom zarezerwowany był dla wystawców. Mogli oni z dala od zgiełku oferować swoje usługi i zawierać nowe kontrakty. Na drugim piętrze odbyła się duża demonstracja, m.in. prac kruszarek i sortowników, a także koparek gąsienicowych, zestawów do wiercenia, ładowarek, młotów wyburzeniowych, urządzeń do ważenia, obrotowego routera skalnego, koparki kołowej i wielu innych urządzeń. Na dodatkowej powierzchni 10 000 m2 odbyła się prezentacja samochodów ciężarowych. Zwiedzający mogli też zobaczyć w akcji wozidło przegubowe Terramet BELL. Na trzecim i najwyższym piętrze odbyła się wycieczka krajoznawcza. Długość obwodu kamieniołomu była nie tylko pełna interesujących nierówności, ale przede wszystkim zapewniała niepowtarzalne widoki. Polaris, firma z Brna, przygotowała dla zwiedzających wycieczki na nartach biegowych wzdłuż wyznaczonych ścieżek całego obszaru. Zaangażowanie wystawców, sponsorów i partnerów wspierających przedsięwzięcie sprawiło, że wydarzenia okazało się ogromnym sukcesem. Organizatorzy już potwierdzają powtórzenie Targów – 13. EXPO odbędą się ponownie za dwa lata w czerwcu 2020 roku.

 

Tekst: J. Glapińska

Zdjęcia: Organizator


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij