11-13 czerwca 2018 r. w Ustroniu odbyła się XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa IPOEX pt. „Materiały Wybuchowe. Badania – Zastosowanie – Bezpieczeństwo”.

Organizatorem wydarzenia był Instytut Przemysłu Organicznego. Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Wyższego Urzędu Górniczego, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Konferencja IPOEX jest organizowana cyklicznie od 2004 roku. Jej głównym celem jest stworzenie forum dla naukowców i praktyków do przedstawienia oraz omówienia bieżących zagadnień związanych z problematyką wytwarzania i bezpiecznego stosowania materiałów wybuchowych. Podczas trzydniowych obrad uczestnicy konferencji wysłuchali wielu referatów i wystąpień (wygłoszono 34 referaty i zaprezentowano 17 posterów). Tematyka konferencji obejmowała m.in. takie zagadnienia jak: chemia i technologia wytwarzania materiałów wybuchowych, bezpieczeństwo stosowania ich w górnictwie podziemnym i odkrywkowym, bezpieczeństwo procesów przemysłowych oraz utylizacja materiałów wybuchowych.


Konferencja IPOEX rokrocznie skupia w jednym miejscu liczne grono uczestników z obszaru górnictwa odkrywkowego węgla brunatnego, surowców skalnych i innych kopalin, a także przedstawicieli instytutów badawczych, ośrodków akademickich oraz firm związanych z branżą materiałów wybuchowych. Partnerem konferencji IPOEX 2018 była firma Nitroerg SA, a patronat medialny nad wydarzeniem sprawował magazyn „Kruszywa”.

Serdecznie dziękujemy prelegentom oraz wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację konferencji IPOEX 2018. Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji, która planowana jest 10-12 czerwca 2019 r.

 

Tekst: A. Lewandowska, Instytut Przemysłu Organicznego

Zdjęcia: Organizator


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij