LafargeHolcim miał swój wkład w budowę i przebudowę najważniejszych obiektów infrastruktury sportowej w Rosji - dostarczył rozwiązania wykorzystane na ośmiu z dwunastu stadionów, na których rozgrywane są mecze tegorocznych MŚ w Piłce Nożnej.

Cementownie grupy LafargeHolcim w Kołomnie, Ferzikowie i Wolsku oraz kopalnie kruszywa w Republice Karelii odegrały ważną rolę w dostarczeniu materiałów budowlanych na stadiony, między innymi moskiewski flagowy Stadion Łużniki. To na nim w czasie tegorocznych Mistrzostw Świata rozegranych zostanie siedem meczy, w tym mecz otwarcia oraz finał.

Stadion Łużniki dzięki czteroletniemu remontowi, który trwał do końca 2017 roku, zwiększył swoją pojemność by pomieścić aż 80 tys. widzów najważniejszej imprezy piłkarskiej na świecie. LafargeHolcim Russia dostarczył ponad 20 ton cementu, do wykonania ponad  60 tys. m3 prac betonowych. Cement spełnia najwyższe parametry techniczne – cechuje go wysoka wytrzymałość na ściskanie i niższe ciepło hydratacji, co pozwala uniknąć spękań i zwiększa trwałość konstrukcji. W ramach projektu niezbędne było zapewnienie stałych dostaw cementu, dodatkowych kontroli jakości oraz wsparcia technicznego w zakresie składu betonu towarowego.

- Duże projekty infrastrukturalne realizowane w krótkich terminach na okoliczność wydarzeń o randze międzynarodowej zawsze są ogromnym wyzwaniem. Dzięki szerokiej sieci cementowni i kopalni kruszyw w Rosji, LafargeHolcim jako wiodący dostawca materiałów budowlanych, mógł zapewnić stałe dostawy cementu o najwyższej jakości. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że dzięki naszemu globalnemu know-how jesteśmy preferowanym partnerem w tak prestiżowych projektach w Rosji i w całej Europie – komentuje Marcel Cobuz, dyrektor regionalny na Europę i członek Komitetu Wykonawczego Grupy LafargeHolcim.

Poza obiektami sportowymi LafargeHolcim dostarczył również wiele materiałów konstrukcyjnych niezbędnych do realizacji projektów infrastrukturalnych, w tym lotnisk, dróg, tuneli i mostów, zbudowanych na potrzeby imprezy sportowej przyciągającej największą liczbę widzów na świecie.

Najważniejsze obiekty wybudowane przy wykorzystaniu produktów Grupy to:

  • Stadion Łużniki (Moskwa) – siedem spotkań, w tym mecz otwarcia i finał
  • Kazań Arena (Kazań) – sześć meczy
  • Centralny Stadion w Jekaterynburgu (Jekaterynburg) – cztery mecze fazy grupowej
  • Niżny Nowogród Arena (Niżny Nowogród) – sześć meczy
  • Wołgograd Arena (Wołgograd) – cztery mecze
  • Samara Arena (Samara) – sześć meczy
  • Rostów Arena (Rostów nad Donem) – cztery mecze fazy grupowej oraz 1/16 finału

***

O Lafarge w Polsce

Lafarge jest liderem rozwiązań rynku budowlanego w Polsce. Jest częścią globalnej Grupy LafargeHolcim, koncentrującej się na branży cementu, kruszyw i betonu. W Polsce posiada ponad 50 zakładów i zatrudnia blisko 1500 pracowników. Włącza się w budowę miast na całym świecie, poprzez oferowanie innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego, trwałej zabudowy miejskiej, solidnych rozwiązań budowlanych i lepszej komunikacji między miastami. Lafarge realizuje politykę zrównoważonego rozwoju, łączącą działalność przemysłową z szacunkiem dla pracowników, lokalnych społeczności i środowiska naturalnego. Nadrzędną wartością firmy jest bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, klientów oraz kontrahentów. Jako pierwsza wprowadziła zintegrowaną ofertę na budowę dróg betonowych, która otwiera nowe możliwości dla Grupy z uwzględnieniem środków unijnych przyznanych na rozwój infrastruktury w Polsce. Zajmuje czołowe miejsce w Europie pod względem standardów budownictwa ekologicznego w zakresie certyfikacji systemów BREEM i LEED. Rozwiązania Lafarge posiadają certyfikacje zgodną ze standardem ISO 14001 oraz certyfikatem BES 6001.

Więcej informacji na stronie: www.lafarge.pl; www.lafargeholcim.com.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij