dla zwiększonej efektywności i podniesienia poziomu bezpieczeństwa procesów produkcyjnych

Procesy wydobycia oraz przeróbki w przemyśle materiałów budowlanych są ze sobą ściśle powiązane. Pozyskanie surowca jest dopiero początkiem całego skomplikowanego procesu produkcyjnego. Aby dotarł on w ostatecznej formie do odbiorcy musi być najpierw wydobyty, przetransportowany oraz przerobiony, a na samym końcu obrobiony. Powodzenie każdego z tych etapów uzależnione jest przede wszystkim od niezawodności maszyn i urządzeń oraz trwałości ich podzespołów. Każdorazowe zakłócenie planu wydobycia surowca, utrzymania ruchu powoduje poważne straty i wpływa niekorzystnie na kondycję firmy. Aby wszystkie procesy w zakładzie produkcyjnym przebiegały właściwie, każda używana na kolejnym etapie maszyna czy urządzenie musi być w pełni sprawne, a przy tym wydajne. Dodatkowo koszty obsługi parku maszynowego muszą być jak najniższe. Nieplanowane przestoje i czynności konserwacyjne są poważnym problemem dla całego zakładu. Ponadto, jak w każdym przedsiębiorstwie, tak i w zakładach zajmujących się wydobyciem, przeróbką i obróbką surowców istotne jest zagwarantowanie jak najwyższego stopnia bezpieczeństwa pracy. Dlatego oferowane dla tej branży rozwiązania muszą cechować się najwyższą trwałością, wydajnością i niezawodnością. W trudnym środowisku wydobywczym i produkcyjnym nie ma miejsca aplikacje, które nie są przystosowane do tego typu pracy. Wszystkie maszyny czy pojazdy oraz urządzenia od kompaktowych po wielkogabarytowe, od mobilnych po stacjonarne, od pojedynczych po całe linie technologiczne muszą być odporne na wibracje, wilgoć i zanieczyszczone środowisko pracy, ekstremalne temperatury i duże obciążenia. I właśnie dlatego ten sektor gospodarki jest ogromnym wyzwaniem dla producentów różnego rodzaju sprzętu.

Groeneveld Lubrication Solutions od ponad 47 lat kieruje swoje produkty i usługi do przedsiębiorstw działających w różnych sektorach przemysłu, w których utrzymanie ruchu jest kluczowe. Od m.in. wydobywczego  przez budowlany, a kończąc na transportowym oferowane przez Groeneveld rozwiązania cieszą się ogromnym uznaniem. Po prostu - sprawdzają się.

Automatyczne smarowanie jest lepsze

Najlepszym na to przykładem jest Twin. Jest to system automatycznego smarowania, który pracuje przy stosunko­wo niskim ciśnieniu roboczym i nie cierpi przy tym na tzw. „przełamanie struktury smaru”. Optymal­ne smarowanie uzyskuje się tu, dzięki zastosowaniu podwójnej linii głównej dostarczającej naprzemien­nie smar do poszczególnych punktów smarnych. System zapewnia optymalne rozprowadzenie smaru po smarowanych powierzch­niach, i to w trakcie pracy urządzenia, dzięki możliwości dokładnego określenia dawki smaru, jaką chcemy dostarczyć do poszczególnych punktów smarnych, co ważne – nawet przy bardzo niskich temperaturach i w bardzo trudnych warunkach pracy maszyny. Dodatkowo system jest stale nadzorowany pracą mikroprocesora. Użytkownik ma do swojej dyspozycji czytelny wyświetlacz informujący go o tym, czy instalacja w danej chwili pracuje, czy nie. Posiada także informację o rezerwie smaru w zasobniku oraz możliwość wyboru trybu pracy (lekki/normalny/ciężki) – częstotliwości uruchamiania pompy. W przypadku usterki, Użytkownik jest informowany o ewentualnym kodzie błędu, co umożliwia łatwą identyfikację i usunięcie. Pozwala to ograniczyć do minimum obsługę układu i przyczynić się do poprawy efektywności i wydajności pracy maszyn i urządzeń. System automatycznego smarowania Twin do­skonale nadaje się do maszyn koło­wych, gąsienicowych, przesiewaczy, kruszarek czy nawet pieców.

Progresywny, nie znaczy gorszy

Ważną rolę w procesie produkcyjnym odgrywa nie tylko sprzęt o dużych gabarytach, ale również ten mniejszy, bardziej kompaktowy. Bywa, iż jest on wykorzystywany już na pierwszym etapie procesu produkcyjnego przy pozyskaniu surowca. Taka sytuacja odnosi się do małych wiertnic kołowych. Innymi, kompaktowymi maszynami wykorzystywanymi do m.in. „posprzątania” po większych aplikacjach są małe ładowarki. Do takiego typu urządzeń cechujących się zwartą budową z ograniczoną ilością punktów smarnych Groeneveld Lubrication Solutions proponuje systemy o charakterze progresywnym.  TriPlus, OnePlus czy EcoPlus – są to korzystne cenowo rozwiązania smarujące. Doskonale łączące kompaktowość z intuicyjną obsługą, ergonomię z ekonomiką użytkowania. Najnowszym rozwiązaniem z  „groeneveldowej” rodziny progresywnych systemów jest EcoPlus. Wyznacza on nowy kierunek w dziedzinie kompaktowych systemów automatycznego smarowania. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią niezawodność, bezawaryjność, dostępność maszyny 24/7. Ma zastosowanie m.in. w małych ładowarkach kołowych i minikoparkach. Kompaktowe wymiary pompy EcoPlus 235x1165x290 w połączeniu z wymiennym kartrydżem ze smarem GreenLube klasy EP-2 o pojemności 1,7litra i przezroczystą obudową zbiornika ułatwiającą określenie poziomu smaru, zapewniają bezkonkurencyjną niezawodność. Jeżeli do tego dodamy dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LCD umożliwiającym precyzyjne dawkowanie ilości podawanego smaru oraz określenie czasu trwania cyklu w sposób całkowicie przyjazny i prosty dla użytkownika, to otrzymujemy produkt kompletny. Należy podkreślić, iż dzięki zastosowaniu systemu kartrydży gwarantującemu każdorazowe użycie właściwego smaru i to w bardzo szerokim zakresie temperatury od -20oC do +70oC, smarowanie jest optymalne przy minimalnym zużyciu smaru. EcoPlus objęto aż trzyletnią gwarancją, co czyni go jeszcze bardziej interesującym i ekonomicznym rozwiązaniem. Materiały użyte do budowy EcoPlusa są trwałe i najwyższej klasy. Konstrukcję obudowy pompy wzmocniono aluminium. EcoPlus przetestowano zgodnie z normami EMC i dyrektywami oraz poddano badaniom środowiskowym.

Zwiększone bezpieczeństwo pracy

Poprawa bezpieczeństwa pracy w procesach technologicznych na różnych etapach produkcji jest nader istota. Duża ilość użytkowanego i współpracującego ze sobą sprzętu na danej przestrzeni, dodatkowo obsługiwanego przez różnych pracowników nie sprzyja zachowaniu właściwego poziomu bezpieczeństwa. Groeneveld Lubrication Solutions oferuje ultradźwiękowy system wspomagania bezpieczeństwa Greensight, system kamer lub połączenie obu z nich. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków system Greensight dokładnie wykrywa przeszkody we wstępnie ustalonych strefach. System można również rozbudować o czujniki zarówno z boku, jak i w górnej części pojazdu lub maszyny. W momencie wykrycia przeszkody operator w kabinie słyszy sygnał dźwiękowy i może sprawdzić na wyświetlaczu, w której strefie znajduje się przeszkoda. Rozbudowanie systemu o inteligentny alarm cofania (alarm SMART) powoduje, że ostrzegana jest także osoba znajdująca się w strefie zagrożenia. Dzięki Greensight operator może skupić całą swoją uwagę na wykonywanej czynności.

GreenLube, smar najwyższej jakości

Groeneveld Lubrication Solutions opracował serię smarów GreenLube przeznaczonych specjalnie do stosowania w automatycznych systemach smarowania. Doskonale dobrane proporcje pomiędzy poszczególnymi składnikami nadają smarom GreenLube wyjątkowe właściwości. Smary GreenLube dają się łatwo pompować także przy niskich temperaturach. Są wodoodporne. Zachowują swoje właściwości przy dużych obciążeniach dobrze chroniąc przed korozją. Ponadto nie zawierają metali ciężkich.

Smary GreenLube mogą być stosowane w różnych sektorach przemysłu, w różnych warunkach do różnych aplikacji.

Kompleksowe rozwiązania Groeneveld pomagają sprostać wyzwaniom związanym z bezawaryjnością i dostępnością sprzętu 24/7. Stawiając na Groeneveld każdy właściciel czy inżynier odpowiedzialny za ludzi i utrzymanie ruchu w zakładzie może spodziewać się w krótkim okresie pozytywnych efektów swoich decyzji. Podniesienia poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy maszyny, czy skrócenia czasów jej przestoju. Oba efekty są na pewno wartością dodaną.

Więcej informacji na temat produktów:

www.groeneveld-group.com

Groeneveld Polska +61 872 62 07.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij