Powołano nowego dyrektora zarządzającego kopalnią Sierra Gorda. Jak informuje KGHM, stanowisko to obejmie Mirosław Kidoń.

  • Rada Właścicieli kopalni Sierra Gorda wybrała nowego dyrektora kopalni.
  • Na spotkaniu omówiono także program usuwania "wąskich gardeł" oraz inne działania usprawniające pracę całego zakładu.
 
Przedstawiciele właścicieli chilijskiej kopalni, czyli KGHM Polska Miedź, Sumitomo Metal Mining oraz Sumitomo Corporation wybrali nowego dyrektora kopalni - Mirosława Kidonia, który wcześniej zajmował stanowisko dyrektora naczelnego Zakładów Wzbogacania Rud w KGHM Polska Miedź.

Ponadto na spotkaniu Rady Właścicieli omówiony został ł program usuwania "wąskich gardeł".

- Głównym celem wdrażanego programu jest zwiększenie średniorocznych mocy przerobowych kopalni Sierra Gorda od 2021 roku - podkreśla KGHM w komunikacie prasowym.

- Obecnie opracowywana jest kompleksowa dokumentacja techniczna dla całego programu debottlenecking. Wybrane elementy działań związanych z usprawnianiem pracy zakładu są już wdrażane na terenie Sierra Gorda, co w bezpośredni sposób przyczynia się do dalszej poprawy bieżącej pracy kopalni - mówi Rafał Pawełczak, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Sierra Gorda to jedna z największych kopalń miedzi i molibdenu na świecie. Kopalnia znajduje się na pustyni Atacama w regionie Antofagasta, który jest największym zagłębiem miedzi w Chile. Zakład rozpoczął przerób rudy na koncentrat miedzi w lipcu 2014 roku.

Przez dwa lata swojej działalności od 2014 do 2016 kopalnia w Chile przynosiła milionowe straty. Ówczesny szef Ministerstwa Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz w 2016 roku zapowiedział przeprowadzenie audytu w KGHM, który pokaże, "dlaczego spotkaliśmy się z tak wielkimi trudnościami, jeśli chodzi o inwestycję w kopalnię Sierra Gorda w Chile". Spółka, pomimo trudności z projektem, zapowiadała, że się z niego nie wycofa.

W okresie pierwszych trzech miesięcy 2017 r. Sierra Gorda po raz pierwszy w dotychczasowej historii zrealizowała dodatni wynik operacyjny w wysokości około 9 mln dol.

Źródło: KGHM / fot. Wikimedia Commons


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij